Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy láncfűrészem, ami...

Joci84 kérdése:

Van egy láncfűrészem, ami erős meg minden, csak a láncot nem tudom kellően megfeszíteni, mert a végére ér az a kis rúd és a lánc még mindig kicsit laza! Mit tudok ezzel tenni? Ha fúrok a lapra egy másik lyukat az jó?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 15:48
 1/9 anonim válasza:

szerintem megnyúlott a lánc vetess ki belőle egy szemet !

( nem biztos csak erre gondolok )

2013. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Munkavédelmi szempontból és az életed is veszélybe kerülhet ezért semmilyen körülmények között ne barkácsolj másik lukat!Inkább menj el egy szervizbe és vetess ki egy szemet belőle már ha megéri mert egy Stihl lánc a benzineshez 3000-3500 Ft körül van az új.A régi kérdés milyen állapotban van hányszor tudod még megélezni?
2013. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
még csak kétszer háromszor lett élezve, szóval még jó állapotban van! Csak pont holnap (vasárnap) akartam vágni és nem tudom hol szednek ki belőle szemet vasárnap itt Győr környékén!
2013. jan. 12. 21:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha már annyira megnyúlt, hogy nem tudod megfeszíteni, akkor érdemes kicserélni! Még nem is hallottam olyanról, hogy fűrészláncból szemet szednek ki (attól még lehet, hogy van ilyen). A másik lyuk a vezetőre azért sem jó, mert nem fog kenést kapni a lánc.

A nyúlott lánc pedig elkoptatja a csillagkereket is, ezért érdemes cserélni!


Szerintem.

2013. jan. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Zsolt75 ***** válasza:
Egyébként a láncot sosem szabad spannolni. Nem lehet, hogy attól nyúlt meg , hogy kifeszítetted? Olajozva van a lánc? Működik a gépen a lánckenés? Mindig éles lánccal vágsz? Mert normál esetben 3x élezett lánc nem nyúlik meg így.
2013. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
megy az olajzó rendesen, meg nem nyújtottam túl, hanem valószínű akkor nyúlt meg mikor egyszer ledobta a láncot és rosszul raktam vissza, ezt úgy értem, hogy ami a burkolat alatt van kis csapágyas valami, amibe beleakad a lánc és úgy hajtja, na nem akadt bele, hanem mellette ment el és nem vettem észre és úgy indítottam
2013. jan. 13. 12:42
 7/9 Zsolt75 ***** válasza:

A csillagkerékre gondolsz....


Javaslom vizsgáltasd meg a fűrészt egy szervizbe, mert akkor lehet, hogy a csillagkerék is sérült. A láncvezetőt semmiképp ne fúrd ki vagy alakítsd át, mert balesetveszélyes. Inkább egy új láncot vegyél ha ez már menthetetlen.

2013. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zoltán1972 válasza:
kivetetel egy szemet és már ok is .én csináltattam már
2013. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
vettem egy újat meg a régiből kivetettem 1 szemet és minden frankó is! Köszönöm a sok segítséget!!!! Jövök mindenkinek 1 sörrel meg 1 felessel :d
2013. jan. 14. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!