Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ellopták a betonkeverőm (1...

Gungasam kérdése:

Ellopták a betonkeverőm (1 talicskás) motorját és pótolnám. Nem emlékszem a paramétereire. Mekkora (tól-ig) teljesítményű lehet egy idevaló 220 voltos motor? Nem kell feltétlenül 1KW os? Tévedek?

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 21:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Régen apám a Hajdu forgótárcsás mosógép motorját tette rá a kis keverőre...

Az áttétel is számít, meg a motor fordulatszáma. Az 1440-es motorhoz kisebb áttétel kell, mint 2880-ashoz, így az előbbiből erősebb kell.

2013. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
750W-1kW, fordulatszám az áttételtől függ, ha túl gyors, akkor nem kever rendesen. inkább kisebb fordulatút, az biztosabb.
2013. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nézd meg valamelyik barkácsáruházban az adatlapját.
2013. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Ha régen egy Hajdú motor volt rajta akkor egy 750W-os biztosan jó lesz.


Gondolom szíjhajtású így a fordulatát ezzel tudod variálni ha esetleg gyors lenne.

2013. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes válaszolónak az útbaigazításokat!

Most indulok motort szerezni. Utána szükségem lesz a kondenzátor vagy kondenzátorok paraméreteire , egyet hagytak a keverőn, amit balga fejjel csak leláncoltam nem toltam be a ház mögé a hétvégi telken,érdekes, hogy kapát sose loptak tőlem pedig gyakran kint felejtem.

2013. jan. 18. 11:36
 6/23 anonim ***** válasza:
a motorhoz jár a kondenzátor is. de ne próbálkozzál 3x400V-os motorhoz kondit eszkábálni és átkötni 220V-ra, mert a teljesítmény és nyomaték is a harmadára esik vissza.
2013. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ma megvettem egy csehszlovák motort 1.1KW névleges 380V-nál csak 2.9A áramfelvétel,220V-nál 5.1A.Van rajta ékszíjtárcsa is és szerencsére talpas is. Nehéz volt megtalálni de malacom van az idén.Négy bolhapiac oldalt néztem végig. Az ára is kedvező,9900. Még kondenzátort vagy kondenzátorokat kell szereznem hozzá.A kapcsolófedél alatt megvan mind a hat kivezetés a motorból, ami az átkötéshez kell.Azt hiszem fi értéknek nevezik a dögcéduláján görög betűvel, az 0.75

a névleges fordulatszáma 920/perc.Hálásan gondolnék arra a segítő válaszolóra aki körül tudná írni milyen kondi is kellene? Ellenkező esetben elcipelhetem egy szakemberhez vagy a boltban talán tudják GUNGASAM

2013. jan. 19. 21:52
 8/23 anonim ***** válasza:
Látatlanból nehéz okosat mondani,lehet hogy egy üzemi kondi elég rá,de lehet hogy be kell kötni egy indítót is nyomógombbal.Attól is függ hogyan van tekercselve a motor,azt ajámlom mutasd meg egy hozzáértőnek.Amúgy a nagy könyv szerint 70 mikrofahrad/Kw kell rá,de úgyis annyit tesznek rá hogy biztosan induljon.Így utólag azt mondom hogy egytalicskás keverőre jobban jártál volna a hajdú motorral ami a vaterán 3-4 ezer ft,és csak a pontosítás kedvéért 150 illetve 250 wattos,de a nagy áttétel viszony miatt viszi a kisebb betonkeverőket.Ha 380 as motort vettél valóban kár 220-ra kötni,add el veszel az árán két mosógépmotrot.
2013. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Zsolt75 ***** válasza:

Milyen módon szeretnéd 230V-ra kötni ezt a motort?


Úgy értem azt a 6 kivezetést, hogy kötnéd össze?

2013. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan kötném. Azt gondolom, hogy egy fázis kivezetést kondenzátoron át egy megszakítóval ellátva sorosan kell kötni.Egy másik fázis kivezetést meg közvetlenül a hálózati csatlakozóra és akkor még az is lehet hogy valamely vezetékeket rövidre kell zárni.Meg foglak kérdezni benneteket it a a GYIK-on, nem-e tudtok kapcsolási rajzot linkelni??(én sajnos még nem)Valamikor tanultam,tudtam de rég berozsdásodott ez az emlék.
2013. jan. 22. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!