Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy tudom eltüntetni a...

Hogy tudom eltüntetni a karcolásokat a porcelán mosdókagylóról?

Figyelt kérdés
Ha porcelánfestékkel lefestem őket, akkor az nagyon feltűnő lesz?

2013. jan. 26. 15:53
 1/10 TappancsMancs ***** válasza:
Biztos választ nem tudok de ha tellik porcelánfestékre vegyél. Amúgy festék keverés területen van némi tapasztalatom. Hobby boltokban van és érdemes lehet rákeresni neten még. Én megkérdezném az üzletekben is ahol ilyet lehet kapni hogy mit mondanak rá. Azért nem feltétlenül egyszerű, de ha nagyon karcos meg lehetne próbálni. Fontos lehet hogy a festék mennyire bírja majd pl mosószert...stb? A porcelán színe is kicsit eltérő lehet mert a fehér festékek sem mind spektrum tiszta fehérek. A karcokba valószínűleg be lehet vinni a festéket és finoman áttörölni ami a karcok mellé ment. Szerintem boltban kérdezd és ha van rá pénz próbáld ki egy fölösleges kistányéron vagy a mosdó alsó-belső részén egy kis pöttyel.
2013. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A porcelán mosdókagyló nem nagyon tud karcolódni, az hajszálrepedés lesz...


Azt pedig egy cserével lehet a legjobban eltüntetni.

2013. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor viszont nem porcelán, mert azok karcok :( Azért köszönöm, szerintem megpróbálom a festős megoldást.
2013. jan. 27. 12:05
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:

Csak ne ess neki egyből mert valószínűleg nem fog a festék sem lejönni ha elpingálgatod. A boltokban kérdezd meg hogy az adott felületre mennyire jó (tapadás, tartósság, mosószerállóság). Ha tuti jó rá egy festék akkor jöhet a színe és a hogyanja. Ott ugyanezt megkérdezni.


Amúgy egy kacot eltüntetni az nem olyan egyszerű és ha van ismerős aki gyakorlottabb festésekben érdemes hívni. Azért megértem ha te szeretnéd megcsinálni. :)


Ha van festék felkeverés (ha kell) és kicsi pötty valahol hátul hogy mennyire simul bele a színe. Aztán összehasonlítani a karcokkal hogy melyik jobb? Ha a szne jobban elüt akkor még az is előfordulhat hogy a festés szembetűnőbben látszik mint a karc. Ezért mindenképpen próbáld ki.


Karcnál és hajszálrepedésnél az adja a nehézséget hogy csak a karcba/repedésbe kerüljön festék. Ismerni kell a száradási sebességét is, mert annyira tudsz vele "vacakolni". Szal először csak simán ráfesteni a karcokra és utána letörölni a karcok melletti felületeken, persze úgy hogy a karcokból meg ne töröld ki a festéket. Eléggé precíz munka! Az is jó tipp ha egy kisebb különálló kevésbé szem előtt lévő karcon kipróbálod a dolgot.

2013. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:

Itt angolul ... nem olvastam át de biztos találsz valamit.

[link]

2013. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:

magyarul ...

[link]


Azért jó ha tudod hogy ez speciális munka, és nem elég hozzá a festék kenés csak úgy simán. Az is okos lenne ha fürdőszoba felszerelés üzletben is megérdeklődnéd, csak ne beszéljenek rá ugye egyből egy új megvételére :) . Hátha ott is árusítanak javító anyagokat? Talán?

2013. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:

Amúgy mennyi karc van rajta és milyen mélyek? Ha csak hajszál karcok de totál az egész olyan, akkor egy teljes átfestés már jobb lehet. Azt meg csempe festékkel meg lehet csinálni. De! Ne olyan egyszerű ám hogy szép is legyen! A csempe festék az önterülős, az azt jelenti hogy ha kellő mennyiség van felhordva, se túl kevés se túl sok, akkor kiterül mint pl egy kiöntött víz is. De annál kevésbé folyós azért.

[link]

2013. jan. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy ... és bocsi ... :) de láttam már nőt festeni falat és csempét is, besegített hogy ő is tud festéket "kenni" de meg kell mondjam olyan is lett... amilyet egy háziasszony pont hogy rosszul elvégzett munkának mond. Nem akarom a kedvedet elvenni de tényleg precíz és sokrétűen igényes szépen festeni kb bármit. Ha meg kevés karc van az még speciálisabb munka. Csak hogy ne kapkodd el.
2013. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:

Amit kb költség és kockázat mentesen ki tudsz próbálni ... de biztosnak nem biztos... akkor jó ha a karcok sötétebbek a porcelánnál. Általában a kosz beleül a repedésekbe karcokba, ezért sötétebb. A koszon kívül a vízkő is beleül és azt kellene először kiecetezni. A dugó fontos hogy jól zárjon, ha nem akkor kis nylonnal szorítani be. Csapot teletölteni vízzel és literenként kb fél deci ecet. Érdemes letakarni nylonnal hogy a család ne inhalálja az ecetet egész nap, akár le is celluxozni. Benne hagyni 24 órára. Leeresztés, öblítés, szivaccsal áttörlés folyó víznél és megnézni menyit javult? Ettől a finom vízkő és a vízkőbe rakódott kosz jön ki. De lehet a porcelánba is beleivódott a kosz. Akkor megismételni de már fehérítővel ugyanezt. Hogy hípóféle vagy fehérítő mosószer jobb e ezt nem tudom, ami szerinted jobban fehérít. Aztán 24 óra, öblítés.


A karcok ettől persze nem fognak eltűnni de kijött a finom vízkő+kosz és a porcelánról is kifehérdett a kosz. Elvileg sokkal kevésbé fog látszani vagy szinte semennyire. Ha még mindig látszik az már csak a karc tisztán ahogy van. Amúgy ha festenéd is ezek után ez akkor is mélyen kitisztítja a karcokat, így még festés előtt is jó eljárás.

2013. jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az alapos válaszokat! :)
2013. jan. 28. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!