Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házilag szeretnék egy "hungaro...

Házilag szeretnék egy "hungarocell vágó" (olvadószálas, polisztirol vágó) gépet készíteni. Ebben kérném a segítségeteket. Kérdésem ezt hogyan tudom megvalósítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok Kst vagyok.


Először is nem vagyok villany szerelő,Ács vagyok de ismerkedek az elektronikával vagyis csak hobbi szinten.Kisebb munkákat eltudok végezni pl konektor bekötése,kapcsoló.. a leg alapvetőbbeket. Adott egy trafó amit szegény nagypapámtól gubiztam.nos a trafóra az van irva 550v a bemeneténél van egy "0" a kimeneténél és van két kivezetése egyik 24 v a másik talán 42v.Rákötöttem a 220 at és megmértem a kivezetéseken a feszültséget.egyiknél 9,4volt a másiknál 16,4 volt (mérő fekete saruja a "0" nál) és még egy esetben a két kivezetést mértem ott 6,8 volt a feszültség(fekete nem a "0" volt)készitettem egy Fa ládikát a trafonak. tettem a hátuljához 2 db 12 voltos pc ventit amit egy ledes kapcsolóval müködtetek. csináltam egy külön kapcsolót a trafonak hogy ne direktbe menjen.és beépítettem egy kis viszzajelző izzót a trafó "0" ja és 6,8 voltos kimenethez.nem tudom h ez szabályos e?..a ventiket sorba kötöttem külön kapcsoloval de azt a 16,4 voltra.ezt sem tudom hogy szabályos e...Eddig ezek mondhatom h "működnek"..Vettem cekászt 0,5mm est a gépem elég nagy lenne kb 130cm at tudnék átvágni a cekász hoszza kb 150cm lenne.ha jól mértem akkor elvileg 1,5méter cekász ellenállása r=11 ohm .nagybátyjám tanácsára vettem egy fényerőszabályzós kapcsolot. nem tudom h ez jó ötlet e vagy sem? na és itt megállt a tudomány.folytatni kéne a gépet és ezek alapján kérném a segitségeteket.



2013. jan. 31. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Jól értem? 130 cm-es a vágás? Sokáig nem fogja bírni a cekász!

Javaslom, olvasd el ezt a fórumot: [link]

2013. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zsolt75 ***** válasza:

Amit leírtál abban annyi kivetni való van mindjárt az elején, hogy ilyen feladatra csakis biztonsági trafó alkalmazható. Most gyakorlatilag egy villamos széket készítettél, ami elvileg működhet is csak életveszélyes lehet ha meghibásodik.


Ha ez a trafo biztonsági lenne, akkor néhány biztosíték és villamos méretezés után akár jó is lehetne. A visszajelzők részletkérdés de az így is jó ahogy csináltad.


Mindenesetre vigyázz a géppel, mert ha gond van a trafoval megcsaphat.

2013. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szokratesz ***** válasza:
Én csináltam egy hungarocellvágót mégpedig egy Tefál vákumfóliázógépból kivett trafóból, egy kiszuperált keretes fűrészből,meg a gyerekem gitárjáról ledobott húrból. A 10 cm-es hungarocellt vidáman vitte. Készítettem hozzá egy asztalkát amire rálehetett tenni a lapot és egy vezető mellett húzva a húrt teljesen egyenes és derékszögű volt a vágás. Egy mikorkapcsolóval (amit a hüvelykujjal lehetett kapcsolni) szabályoztam a vágást. Semmi elektronika semmi plusz. Sztem akiben van egy kis érzék az így is tud vágni, nem kell ellenállást méregetni a huzalban. gyébként a "G" húr volt a megfelelő vastagság.
2013. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én totál laikus vagyok a témában, csak meglepődtem, hogy van ilyen gép. :D Nálunk a férjemék az 5 cm lépésálló hungarocellt snitzerrel vágták (kb. fele, azaz 2,5 cm mélységben) és törték, tök szépen egyenesen. (2 réteg 5 cm szigetelés lett lerakva az átfedések miatt)
2013. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az 5 cm nem is gond, de ha jól értem itt 130 cm-ről van szó!

Ilyen hosszon meg kell oldani a szál feszítését is amely izzás ill. vágás közben megnyúlik!

2013. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szokratesz ***** válasza:
Aszál feszítését a húr egyik végére kötöttrúgó végezte. A húrnak pedig nem kell izzania, ez tévedés, elég ha annyira meleg, hogy vágjon. Amikor már felizzik akkor el is fog szakadni. Tapasztalat alapján találtam meg a megfelelő vastagságot.
2013. febr. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát elég sokrétű dolgot irtatok.de konkrét választ nem kaptam sajnos.első kérdésem akkor hogyan tudom "biztonsági trafóvá készíteni? ha valami olvadóbiztit bekötök?és ha igen hova? bemenet elé? vagy kimenet után?igen a 1,3m hosszt vágnék . egy normál táblát (1m X0,5m) bármilyen szögben forgatva tudjam vágni. vastagságilag elég kb 20 cm vagyis 50cm mert a táblát "kantra " is tudjam vágni.ezért kellene ekkora és dolgoztam ilyennel csak az gyári volt.. ott is rugó feszítette a cekász egyik végét.és egy kis kapcsolóval lehetett "fűteni"vagyis kapcsolni a gépet ahol vágtam.írtam hogy nem vagyok villanyszerelő ezért kértem a segítségeteket hogy tudom elég biztonságossá és működőképessé tenni a vágót.az elképzelésem olyasmi lenne hogy mint egy régi keretes fa fűrész csak a fűrészlap helyett ugye a cekászt fűtené és azzal vágnék.de a szerkezet kialakítási formája szerintem részlet..itt az elektronikán van a hangsúly, hogyan kivitelezhető
2013. febr. 1. 07:55
 8/10 Zsolt75 ***** válasza:

Lehet félreértettél. A biztonsági trafót nem tudod ebből kialakítani, az ugyanis attól biztonsági, hogy speciálisan tekercselt és szigetelt trafó. Lehet vásárolni ilyet vagy készítetteni ezzel foglalkozó cégekkel, de a meglévődet nem tudod átalakítani ilyenre.


Ahhoz jó a meglévő, hogy kikísérletezd vele a vágógéped, de a véglegeshez mindenféleképp a másik trafót alkalmazd.

2013. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az hogy a trafóból mekkora feszültség jön ki az csak 1 dolog,viszont a tekercselő huzal keresztmetszetét nem ismerjük tehát azt sem mekkora árammal lehet terhelni. Ahogy írták leválasztó trafónak kellene lenni mert sima autó trafó"simán" agyonvág:((.

Ha van rajta adattábla írd ide le az majd segít 1 picit.

Villszer

2013. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nincs semmi infom a traforol,békebeli a trafo,amiket leirtam azok vannak a ki es bemeneteknél belekarcolva a paneljénél.ma összedobtam egy ideiglenes keretet amin a cekászt kifeszitettem a végén egy rugoval.rákötöttem 16 voltra s lám hevitette a cekàszt elkezdte vãgni de nem elęg neki az amper szerintem mert irto lassu volt.hogy tudnám növelni?teszek fel képeket a weboldalamra hatha az segit..


Www.szaki-acs-allvanyozo.gportal.hu



Ma az első modositást elvégeztem a ventiket párhuzamosra változtattam.ez csak mellekes dolog mondjuk.nem ertem mert nem jo ez a trafo .elvi

Eg 550 voltot lehet rakapcsolni.mi tőrtėne akkor ha a sima kapcsolo után a megketszerezneém a fazist magyaran 2 pluszt adnek neki?akkor 460 volt menne rá vagy lefüstõlne? A fényerő szab.kapcsolot hogy kossem be?ugyanis annak van egy bemenet ahol bemegy a fazis ēs egy kimenet ahol ki jon magyaran sorba kell kotni gondolom en.a baj ott van hogy ugye egyszer az egyiken kapja a fazist a trafo ha mashogy dugom be akkor a másikon kapja a fazist.magyaran meg kėne oldani h a fökapcsolo utan mar csak az egyiken tudjon menni a fazis,akarhogy forgatnam a konektorba a duvillát, vagy a fenyszabályzonak mindegy hogy a fazist szakitja meg vagy a "o"de gondolom a fazist kene a bemenetnel az lenne a lényege.azert gondolom mert ugye ha mashogy forditva dugom be a dugvillat az eddigi fazis bemenet lesz "o" elvileg nem?es mivel a szabályzo jelkepesen a trafo utan akarna szabalyozni vagy ez mindegy?eddig a trafo "bemenetél lévo 2 csatlakozokrol beszeltem.mert jelkepesen elvileg a trafo sorba kapcsolt fógyasztokent mukodne?vagy tevedek?emiatt nem mindegy h hol lenne a szabalyzo nem? Fizikailag ugyan ugy a trafo bemenetenel maradna de a szerepet a trafo után vegezne el.?vagy ez egy korfolyamat?

2013. febr. 1. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!