Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen csavart, milyen rögzíté...

Milyen csavart, milyen rögzítési technikát kell használni ahhoz, hogy az összecsukható székem a lábainál tényleg összecsukható legyen? Tehát, hogy elforoghasson egymáson a két láb, két tengely? Olyan válaszokat adjatok kérlek, amik valóban biztosak!

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyik láb (ha keret alakúak) legyen benne a másikban. A kettőt csavar feje, láb, alátét, láb, alátét, anya, anya sorrendben szerelném össze. A túloldalon ugyan ez, csak visszafele.
2013. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha fa székről van szó, akkor én beütnék egy alumínium (vagy acél) csövet, aminek a belső átmérője hajszálnyit nagyobb a csavar külső átmérőjénél. Utána a fent említett módon csavaroznám össze, és mikor könnyen jár, de nem kotyog, ráhúznám a kontraanyát. Annyi különbséggel csinálnám, hogy a csavar feje alá is menjen egy alátét.
2013. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zsolt75 ***** válasza:

A fent említettek is jó megoldások, de ha csak simán összecsavarozod úgy, hogy a lábak mozoghassanak egymáson vagy a lábak közé esetleg befér egy alátét az is jó. Egy önzáró anyával is rögzítheted vagy kontraanyás megoldással.

Esetleg ha meglazulna később akkor egy kis ragasztóval vagy festékcseppel lehet az anyát rögzíteni.

2013. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kontraanya: két anya egy csavaron, egymáshoz szorítva.
2013. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a módszereket, amiket írtatok! Mivel sietve kellett megoldanom (ajándéknak szántam), ezért a mozogni engedős módon oldottam meg a dolgot, és bevált! Köszönöm a válaszokat még egyszer!
2013. febr. 12. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!