Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vezetékes víz nélkül is lehet...

Vezetékes víz nélkül is lehet használni fatüzelésű bojlert, vízmelegítőt? (pl. hétvégi házban)

Figyelt kérdés
Lényeg: nincs vezetékes víz, csak egyéb forrásból van víz, amit be tudnék tölteni pl. fölülről a vízmelegítőbe. Igazából a kérdés lényege, hogy ez technikailag megoldható-e (mármint a felülről való víz betöltés)? Mert, ha ez mondjuk csak a vezetékes víz nyomásától tud valahol lent, vagy középtájon beáramolni, akkor ez nem lehetséges... Tehát szükséges a vízvezeték (a nyomás) vagy kézi betöltéssel is megoldható a feltöltés?

2013. febr. 3. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem, mert a tartályos bojler (amire valószínűleg gondolsz) úgy működik, hogy amennyi vizet elfogyasztottál, annyit enged utána, és mivel a melegvíz feláramlik azt "fölözi le" míg alulra engedi a hideget.
2013. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha csinálsz fölé egy ejtőtartályt, akkor működhet!

Pl. felteszel a padlásra egy jól szigetelt 100-200 literes tartályt. Bár azt vödörrel telehordani nem egyszerű, akkor már jól jönne egy szivattyú is.

2013. febr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? (1. vagyok)
2013. febr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Persze ,hogy lehet,Ha nincs valami nagyobb nyílás /fedél,dekni / a tetején ,akkor vágsz rá flexel.És ott beöntöd a vízet,a csapon pedig a víz szépe kifolyik,először erősebben / mikor nagyobb a víz oszlop / majd gyengébben. És olyan elven melegíti ,mint a tűzhelyen a fazékban.
2013. febr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

A következő a megoldás erre.Én is igy oldottam meg a hétvégi házamban ,itt van pince rész is .

Fürdőszoba fent van ,vizvezeték rendszer kiépítve .

Villany boyler a pincében.Alatta egy 150 l-es viztároló

műanyag hordó tetővel,hogy semmi ne essen a vizbe.A boyler mellé nyomáskapcsolóval ellátott szavattyú van felszerelve

Ez kb 30000 volt.A viztároló hordót a kútról egy másik szivattyúval töltöm fel.A viztárolóra egy vizszint jelzőt

is szerkesztettem,látom mennyi viz van a hordóban .

Tökéletesen üzemel évek óta,fürdő,wc .

Lenne kérdésed írjál .

2013. febr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

5 válaszhoz még.

Amennyiben a víztároló nem fér el a bolyler közelében,

lehet akár 20 m re is,de a szivattyú is ott legyen.

Ilyenkor a nyomó oldalt kell hosszabban kiépiteni,a vízvezeték rendszerig .A szivattyú annyira védett legyen,

hogy 5 perc alatt senki ne tudja a hóna alatt elvinni,

Ezek a szivattyuk nem nagyok,de jók és megbízhatóak .

Téli víztelenitésről meg gondoskodni kell.

2013. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk évekig működött úgy, hogy egy 300 literes tartályt építettünk a padlásra és abból kapta a vízutánpótlást ejtőtartályos módszerrel. A tartályt benzinmotoros szivattyúval kútból nyomattuk tele. Ugyan ez a tartály látta el a WC-t és a kézmosót is. A lényeg az, hogy nem szabad fűtés közben kifogynia a víznek, mert akkor kiolvadhatnak a forrasztások a vízmelegítőn. Legalábbis azon, amelyik rézből van.
2013. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!