Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdekes csavar kicsavarása...

TappancsMancs kérdése:

Érdekes csavar kicsavarása hogyan?

Figyelt kérdés
Karbantartási dolgokat csinálgatok itthon és van egy vízforralóm aminek a talp részét csavaroznám ki. Három csavarból egy kijött, kettő makacskodik. A probléma vele hogy hat szögletű csillag alakú a mélyedése és ráadásul a közepén van még egy pöcök is. Szóval speciális csavarhúzó kell neki. A kérdés az lenne hogyan csavarhatom ki? Ja és még süllyesztve is van kb cm mélyen. Amúgy minek ilyen kicsavarhatatlanra csinálni hiszen egy vízforraló talpa semmi extrát sem tartalmaz amit annyira ne lehetne házilag szétszedni.

2013. febr. 10. 12:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Így néz ki a csavar:

[link]

2013. febr. 10. 12:18
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Keress egy olyan ismerőst, szomszédot, aki szokott barkácsolni. Most néztem, a párom készletében több méretben is van ilyen csillag, teli is, meg aminek a közepén lyuk van is. Pedig ilyen legolcsóbb fajta. Szóval valószínűleg aki szokott ilyesmivel foglalkozni, annak lesz hozzá megfelelő csavarhúzója.
2013. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
JYSK-es bútoraimnak van ilyen hatszögletű csavarjuk (vagy hasonló), én mindegyikhez kaptam egy pakk csavarhúzót, lehet hogy az is jó bele! Csillaggal meg ne próbáld kicsavarni mert szerintem kicsorbul a menete a csavarnak.
2013. febr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Na akkor tisztázzuk, azért nem valószínű, hogy van minden barkácsolós ismerősnek... aztán a Jysk bútorokhoz belső kulcsnílású (imbusz) csavarok vannak, és ehhez imbusz kulcs, ezek alapból trox kulcsok, viszont ez annak is a "biztonságosabb" fajtája, mert csak lyukas troxxal oldható a kötés, ami pl ebben a készletben van: [link]

ja és a sima "csillagcsavarhúzó" biztos vagyok benne, hogy nem csorbítaná ki a csavar menetét, mert egyrészt csorbulni a kés szokott, másrészt a menet az benne van az anyagba, maximum a csavar fejét roncsolná szét...

2013. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Ez valamilyen speckó torx (nem tom hogy kell leírni) csavar, tehát ilyen csavarhúzó is kell hozzá. Az ilyen csavarokat némi köszködés és egy jó minőségű, megfelelő méretű csavarhúzó (csillag vagy lapos) segítségével ki lehetett csavarni, mikor még nem volt a közepükben az a pöcök. Valószínűleg ezért is találták ki a pöcköt, hogy ezt meggátolják, megnehezítsék. És azért használnak ilyen egyre elqrtabb csavarokat, hogy Te otthon ne, vagy csak a lehető legehezebben tudd kicsavarozni, inkább vidd szervízbe (ahol még egy bőrt le tudnak nyúzni a rókáról), vagy dobd ki az egészet a francba és vegyél másikat (megint csak nekik jó, nem neked). Ez marketing tesó, kőkemény marketingfogás. Ezekről a kis fogásokról mindig ez jut eszembe:

"Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az utolsó folyót, és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz, hogy a pénz nem ehető."

Ez természetesen nem rád vonatkozik, de remélem érted, miért írtam.

2013. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
A közepét kilehet törni aztán belevaló szerszámmal(csavarhúzó)kilehet csavarozni.A belső "pöcök"az a szerviznek jelzés,hogy nem szedték széjjel jótállási időszakban.
2013. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Basszus, 4-es, lovagoljál a szavakon...
2013. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az utolsó folyót, és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz, hogy a pénz nem ehető."

Nagy igazság! Sajnos ebben a nagy gazdasági forradalomban (vagy válságban...) nem érdeke semmilyen cégnek, hogy te otthon megjavítsd az ő termékeiket, vagy egyáltalán bármit, ezért kitalálták a "csavarhúzóval nem szétszedhető" termékeket. Persze ez egy átlag, műszaki beállítottságú prolit nem érinthet túl mélyen, mivel pár ezer forintos beruházással szert lehet tenni egy ilyen speckó készletre! [link]

2013. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

jól írták valahol fent, ez biztonsági torx.

a linkelt bitekben az a jó, hogy olcsó, de ha fél centinél mélyebben van a csavarfej, már használhatatlanok. a rendes hosszú-szárú kulcsoknak pedig darabja közel egy ezres külön.

ezek már sokkal jobbak: [link]

2013. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Mentek a zöldek! :)


Már kint is vannak. :) Kitörtem a közepét és voálá. Az elsőt úgy szedtem ki hogy egy kicsi és vacak csavarhúzót megsmirgliztem keskenyebbre és bement a résbe úgy, hogy a pöcök mellett volt pont. Aztán jött a másik kettő ami jól be volt húzva ott ez nem ment. Szal végül ki lett törve a közepe egy régi ruszki szerszámmindenessel, megoldottam már vele pár dolgot. Amúgy nekem nincs itthon annyira sok szerszámom. Pl a mutatott két speciálisan ilyen csavarhúzókészlet 5000.- és 7000.- ! Na ez is lehúzás. :) De kösz a tippet, hogy van ilyen is. A fölösleges csavar megoldásért még 5-7 e Ft-os csavarhúzókészlet? :D Az is lehúzás.

[link]

Az elsőt az 1-es ponton szedtem ki a másik kettőt a 2-esnél.

[link]


6-os köszi kitörtem de ezzel nem értek egyet hogy a garanciális időszakra van ez a szerviznek. Azért mert egy vízforraló talpa az olyan szinten egyszerű dolog mint kb egy konnektor. Csak bemegy a két vezeték a foglalatába és kész. Nincs mit védeni rajta egy garanciális javításhoz. Amúgy ha hozzányúlnak az úgy is látható, főként annak aki ismeri a cuccot belülről. Meg akkor a fülénél és a forraló testen miért nem ugyanilyen csavarok voltak? Ott nem kell védeni a szétszedés/garancia miatt pedig ott kényesebb alkatrészek vannak? Szóval ez nem logikus így hogy ezért van ilyen "naidesüss" csavarja. Azért köszi neked is és mindenkinek a válaszokat!


Ezen mit védenek?

[link]


[link]

2013. febr. 10. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!