Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 25 mm-s lambériát az ereszre...

Kunu lenke kérdése:

25 mm-s lambériát az ereszre hány mm hosszúságú szöggel kell rögzíteni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg, ha sűrűn szegeled, akkor a 65 -ös is megtartja, de én személy szerint 80-assal csinálnám.
2013. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 50 es bognárfejűvel,vagy még talán kisebbel .Lambériánál a szeg a horonyba kerül ferdén.Így nem lehet látni.Eleve a lambéria vastagsága felét kell számitani .

A következő sor már takarja is a beütött szeget .A kiálló szalufák max 1 mre lehetnek ,vagy még közelebb.Sűrűbben

szegelni sem lehet,mert nincs mihez. Inkább 2 vékonyabb szeget használok,mert hely van.mint 1nagy vastagabbat,amit

repesztené a lambériát .Mikor kész.egy egységet képez,egymást is tartják .Roncsolás nélkül már leszedni nem .Kezdő és befejező lambériának lenni kell .

is lehet .

2013. febr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"is lehet " törölve,előző végén
2013. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az resz végére szeretném rögzíteni de a tetejére alul nézettből látható legyen.Valahol egyszer hallottam,hogy a szögelendő anyagvastagságnak valahány %-kának kellene lennie a megadott szeg hosszúsága.
2013. febr. 11. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!