Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miből/hogyan csináljak nyilat?

Miből/hogyan csináljak nyilat?

Figyelt kérdés
amit eddig csináltam sima fából az nem repült messzire. Venni nem szeretnék ( Persze fogok de ha jó a házi akkor az marad) szóval hogy csináljak?
2013. febr. 18. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyerek koromban fűzfa ágból hajlítottuk,nád szál volt a nyíl vessző .Most bambuszból hajlítanám,sokkal erősebb,

még eltörni sem lehet.Na ez sem egy verseny nyíl lenne .

2013. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb nádból készíteni, az aránylag erős és könnyű is, főként ha vastagon belakkozod.

Ha az elejére zsugorcsövet húzol és faragsz bele keményfából (pl. amit asztalosok használnak csapolásra) hegyet, akkor rámelegítve erősen tartja majd, és pl. szalmabálába célba is lövöldözhetsz vele.

[link]

A végére meg tollat kötözhetsz vékony zsinórral vezérsíknak.

2013. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Egyszerűbb íjat házilag is készíthetsz:

[link]

[link]

De ezektől azért ne várj nagy eredményt.

Profi íj készítése viszont sokkal bonyolultabb, idő- és anyagigényes, nem is olcsó játék, és általában a harmadik-ötödik lesz tényleg használható.

[link]

[link]

2013. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 netbakter válasza:

Nekem legjobban a gyékény ( [link] virágszára jött be. Kb.60-100cm hosszú, szárítás után pedig nagyon könnyű. Vizenyős, mocsaras, nádas helyeken szinte mindenhol előfordul.

Orrnehezéknek 5-6 cm-es bodzaág-csonkot szoktam használni. Ennek az az előnye, hogy nem teszel vele semmiben nagyobb kárt (kivéve az ablak). De egy kis fantáziával csinálhatsz belőle szuper, tollas nyílvesszőt is.

2013. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!