Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Afi és Co2 hegesztés között...

Afi és Co2 hegesztés között mi a különbség? A gép ugyan az csak a védőgáz miatt afi vagy co?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Afinál a co helyett corgon és hélium keveréket használnak,mármint hélium,argon,co,és itt a hozamanyag is alumíniumból van.Afiról a lényeg hogy csak alumíniumot hegesztünk.

ami még más:A munkakábel spirálja teflonból(vagy műanyagból van,mert a vasból készültbe könnyebben beleég.

Beállítás hegesztésnél majdnem hasonló mint a vasnál csak itt egy picit magasabb áramot kell neki adni és csak váltóárammal lehet hegeszteni.

nagyjából ennyi.

2013. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Nagyjából nem ennyi, hanem ezekből semennyi! AFI = Aktívvédőgázos Fogyóelektródás Ívhegesztés. A CO2 aktív gáz, az Argon semleges.
2013. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

na akkor nézzük a helyes választ:

CO2 hegesztésnél CO2 (semleges!!) a védőgáz, és fogyóelektródáról beszélünk (a pisztolyból jön kifelé a huzal)

AFI hegesztés ugyanez, csak ott argon a védőgáz...

Szokás még keverni az AWI hegesztéssel, a védőgáz ott is argon, csak ott nemfogyó elektródát használunk, ami általában wolfrámból van, és a huzalt oldalról adagoljuk...

2013. febr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tehát akkor a gép ugyan az csak ha alumíniumot akarok hegeszteni akkor aluhoz való huzal kell és argon védőgáz?

2013. febr. 20. 12:04
 5/8 anonim ***** válasza:
A gép annyiban különbözik hogy váltóárammal hegeszt és maga a spirál más anyagból van de majdnem ugyan az mint a co(konyhanyelven)És argon hélium keverékkel megy a gáz,láttam már olyan helyet is ahol sima szénsavat használtak,nos ott nem volt időtálló a hegesztés mert terle volt repedéssel.
2013. febr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még azt tanultam, hogy a CO2 aktív gáz, mert a magas hőmérsékleten felszabaduló szén ötvözi a varratot.
2013. febr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Argon-védőgázas fogyóelektródos ívhegesztés

Rövidítése: AFI, nemzetközileg a MIG betűszót használják (Metal Inert Gas). Az eljárás során a hegesztőív a folyamatosan előrehaladó hegesztőhuzal és a munkadarab között ég. A hegesztőhuzalt két vagy négy görgő tolja előre, amelyeket a huzalelőtoló hajtószerkezete mozgat. A hegesztőhuzalt a hegesztőpisztoly huzalvezető spirálján, valamint a rézből, réz-cirkónium ötvözetből készült áramátadón keresztül vezetik a hegesztés helyére. AFI-hegesztéskor egyenárammal dolgoznak, és legtöbb esetben fordított polaritást alkalmaznak.

Úgy néz ki hogy ennér rosszul írtam az áramot,akkro ezekszerint váltóárammal csak avival hegesztek(azért hittem azt mert olyan co-val hegesztettem amin volt külön alura egy kapcsoló),de alut hegesztettem már avival,és lánggal is.

2013. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Rozsdamentes,saválló acélokat is lehet vele hegeszteni,ha olyan a gép,akár impulzus módban is!A két gép felépitése hasonló,DE AFI géppel lehet CO-ni is,DE normál CO-val /ami csak normál,általános szénacélokra,és NEM erőssen ötvözött saválló,rozsdamentes acélok,réz,alu..stb../nem lehet AFI-ni
2013. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!