Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék ijen szerszámot...

Hogyan tudnék ijen szerszámot csinálni házilag?

Figyelt kérdés
[link]
2013. febr. 20. 17:02
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:
67%

Úgy, hogy megpróbálod 'LY'-nal írni az "ilyen" szót. Ez az első lépés.

Az összes többi csak utána jöhet!

2013. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Oszt melliket? Mert ojat nem !
2013. febr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bence_ ***** válasza:

Csapágy lehúzót csinálni? Lényegesen egyszerűbb venni.

eszterga, marógép. ezekhez szerszámok.

1 milliós beruházásból mág meg tudsz csinálni egy 5000ft-os léhúzót.

2013. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1,2 nektek fölösleges volt ide írni!


Bence már csináltam(200Ft-ból) és ki is szedtem a csapágyat,de azért kösz.



amúgy meg rájöttem hogy itt OLYAN felesleges kérdezni mert a sok válaszolónak még fingja sincs hogy miről van szó.

2013. febr. 21. 17:18
 5/6 Shai-Hulud ***** válasza:

Na látod, megy ez neked, ha odafigyelsz!

Mármint a helyesírás.

Látod, nem is volt felesleges az első két hozzászólás!

2013. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hy!

Én leírom hogy hogyan csinálnám itthon magamnak.

Van 10x10 négyzetvasam azokból levágok 4 egyenlő méretű darabot.Turkálnák egy jó nagy bitang csavart anyával és egy vastagabb lemezt,meg szükség van csapra is azt egy rossz fúróból is lehet csinálni.

Amiket csinálnék a 10x10 vassal:elösszőr bejelölöm őket,mert két hejen fogom őket meghajlítani ,csiszolni,fúrni,ezekből lesznek a befogó részek tehát a befogó részéből egy picit lecsiszolsz és derékszögbe behajlítod ,majd kb a közepén egy 45 vagy annál kisebb szöget próbálsz rajta hajlítani.A hajlítást ugyanazon az oldalon végezzük a furat a másik végére kell és kereszt irányban ,ez azért kell mert itt lessz csappal rögzítve a szerkezethez.

Ha ezekkel megvagyok akkor fogom a vastagabb lemezem és kört vágok ki belőle úgy hogy elötte megpontozom a közepét.A közepét akkorára fúrod hogy menetmetszővel menetet tudjál ble vágni és akkor a csavart bele tudd hajtani.Vagy akkora lyukat fúrsz bele amin csak a csavar simán átmegy és ráhegeszted az anyáját és ezzel már lehet feszíteni.

A vastagabb lemezen elosztom a 4 befogó kar helyét egyenletesen és vagy kivágok neki 10x20 helyet ahova ráteszem csappal a befogót és a csapot hegesztem oda vagy úgy alakítom ki hogy a vastagabb lemezt át tudjam fúrni keresztirányban és akkor a csapot átdugod rajtuk és meg is vagy vele.A befogó karokat érdemes rozsdamnetesből elkészíteni mert van egykettő olyan beszorultcsapágy ami a sima vasat elhajlítja.Szóval ha rendesen szeretnéd megcsinálni akkor rozsdamenetesből érdemesebb.

Ha van a közeletekbe garázsvásár érdemes elmenni,mert ilyeneket apróért el lehet hozni használtan,esetleg még a csereberén is édremes megnézni.

Üdv!

[link]

2013. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!