Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Acetilénpalack teljes kiürítése?

Acetilénpalack teljes kiürítése?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az lenne a kérdésem hogy az acetilénpalackot ki lehet-e üríteni teljesen ha van a reduktor után visszaégésgátló beépítve?? (Azt tudom, hogy levegővel érintkezve robbanó elegyet képez, de a visszaégésgátló az megakadályozza azt hogy levegő kerüljön a palackba nem??? Szóval 0 bar nyomás lenne a palackba, persze ha a reduktort leveszem és megnyitnám a palackot akkor jutna levegő a palackba akkor lenne gond, mert ott is már csak légnyomás van nem pedig túlnyomás).



2013. febr. 23. 04:20
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Idézet a palack címkéjéről: "A palackban a szennyeződés elkerülése végett minimum 1bar túlnyomásnak kell maradnia."


Miről beszélsz?

2013. febr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Vigyázat, mert folyékony aceton is van benne! Miért akarod kiüríteni?
2013. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem azért érdeklődik az emberünk,hogy ki lehet e úgy űríteni hegesztés közben,mint pl az co vagy argonpalackot.
2013. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is pont az jutott eszembe mint amit az első írt. Mi használunk a munkahelyemen acetilént. (Nem hegesztésre, de ugyan olyan palackban kapjuk.)

1-2 bart szoktunk benne hagyni, különben elvileg vissza csen veszi a gázos cég, akivel cseréltetjük.

2013. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi!
2013. febr. 23. 22:38
 6/8 A kérdező kommentje:
Üdv! Kiüríttettem egy acetilén palackot teljesen (kinyitottam a szelepet teljesen és semmi sem jött belőle) és nem robbant fel, (azt tudom hogy hagyni kell benne 1-2 bart mert tényleg nem veszik vissza). Tehát megtudtam a kérdésemre a választ, hogy ha teljesen üres az acetilén palack akkor sem fog felrobbanni.
2013. máj. 1. 21:51
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Már csak az a kérdés hogy újra lehet e valahogy töltetni vagy cserélni?
2013. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Utolsó válaszolónak: SOHA ne próbáld meg tölteni az acetilént, mert hatalmasat fog robbanni. :D

Az oxigént a nagyból a kicsibe szoktam, azzal is vigyázni kell nagyon, mert k**va hamar melegszik a palack és volt már aki felrobbant így. Az acetilént csak cseréltetni tudod. El van nyeletve. Ha tölteni próbálnád, akkor a kritikusnál nagyobb szabad térfogatot eléri és bumm:D Akkor már levegő sem kell, mert önmagában is robban.

2020. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!