Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Meglevo aluminium MM vezetekek...

Turfdoctor kérdése:

Meglevo aluminium MM vezetekeket szeretnek tehermentesiteni. Milyen vastag veztekkel csinaljam es mekkora kismegszakitokat hasznaljak?

Figyelt kérdés
A kovetkezoket szeretnem rakotni,1 agra a bojlert (50L),1-re huto, mikro, + 1 dugalj, masikra TV, decoder +1 dugalj (hosugarzonak),1-re pedig 2 dugalj hosugarzonak. Vagy az utolsot is tegyem kulon megszakitora? Mekkora kismegszakitokat hasznaljak? Van 1,5 es 2,5 sodrott vezetekem, melyiket hasznaljam? A regi MM-re 10A tennek. Segitseget elore is koszi.

2013. febr. 24. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én villanyszerelőként így csinálnám:

-Bojler mindentől külön 1,5 réz vezeték 16 A megszakító

-Hűtő,mikró és 1 hősugárzó 2,5 réz vezeték 16 A megszakító

-2 dugalj hősugárzónak 2,5 réz vezeték 16 A megszakító

-Tv, decóder a régi MM fal ra 10 A megszakítóval amire még rátehetsz igény szerint egy dugaljat kisebb fogyasztóknak

2013. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a szakember írta,a leendő megterhelés függvényében kell a vezeték,és a megszakítók is .Én úgy tudom a sodrott

jobb áram vezető .Ha 2.5 akkor meg egyértelmű.Csak elférjen a csőben is .

2013. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

bojlerhez sztem tegyél egy áramvédőkapcsolót-ez életeket ment-ha hejes a bekötése! mindenképpen külön áramkör, mert leválaszthatónak kell lennie.

1,5mm2-es vezeték 16A-ral terhelhető. ha az óránál 16-os van, akkor fölös utána ennyit bepakolni, a max vételezést az határozza meg.én két áramkört csinálnék-1 bojler, 2 a többi.

sodrottat mindenképp érvéghüvelyezni kell, mert a rossz kötés melegszik és ettől lesz a baj. rakhatsz be vastagabb vezetéket, de nem fontos; a vezetéket meglehet terhelni a névlegessel gond nélkül(a jól méretezett védelem védi), de mindig a kötés lesz a leggyengébb pont. a rossz kötés miatt tűz lehet, de erre a melegedésre nem fog a kismegszakító leoldani.

2013. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én inkább villanyszerelőt hívnák mert egyrészt ez 1 szakma,másrészt olcsóbb mint a tűzoltó! És talán de nem utolsó sorban a feszültség alatt álló és a feszmentes vezető között csak a fogásában van eltérés.
2013. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsokat,van 16A C megszakitom az felejtos es inkabb rakjak B? En csak az uj reszt epitenem ki a megszakitokig, onnan szakember venne at a folyamatot. Mert amugy is nagyobb ampert kell igenyelnem, mert jelenleg csak 10A van, ezert is szeretnem meghagyni a 10A-t a meglevo halozaton. Azon semmi extra nem menne, minden nagyobb teljesitmenyu dolgot az uj halozatrol uzemelnek. Megegyszer koszi a tanacsokat!
2013. febr. 25. 08:03
 6/10 anonim ***** válasza:
B és C közt a késleltetés más- kioldási karakterisztika.inkább a B-t rakd(gyorsabban old le időben), de a C-vel sem lesz gond.
2013. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én villanyszerelőként így csinálnám:

-Bojler mindentől külön 1,5 réz vezeték 16 A megszakító

-Hűtő,mikró és 1 hősugárzó 2,5 réz vezeték 16 A megszakító

-2 dugalj hősugárzónak 2,5 réz vezeték 16 A megszakító

-Tv, decóder a régi MM fal ra 10 A megszakítóval amire még rátehetsz igény szerint egy dugaljat kisebb fogyasztóknak


baz*dmeg te vagy villanyszerelő????????? a hősugárzónak oda ba*sznél 2.5-öst a bojlerhez meg 1.5-öst????? hát grat hányas lett a vizsgád? vagy vetted a fekete piacon? vagy csak simán sík hü*lye vagy?

2013. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
és a 16 amperos megszakítóhoz minek raksz 2.5 mikkor a 1.5 elbírja a 16 ampert?
2013. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kókuszjoe válasza:

-Bojler Hösugárzó 2,5 réz vezeték 2x16 A megszakító

-Hűtő,mikró 2,5 réz vezeték 16 A megszakító

-2 dugalj hősugárzónak 2,5 réz vezeték 2x16 A megszakító

-Tv, decóder a régi MM fal 10 A

2013. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Először beszéld meg a szakemberrel hova mit szeretnél, ő majd megmondja hova milyen védőcsövet vezetéket építs be.

A vezetékek méretezésénél figyelembe kell venni a várható együttest terhelést, a vezeték hosszát a szerelés típusát ( kábel, védőcső,csőben futó vezetékek száma, MMfal...). Ezek alapján én nem vállalnám el egy laikus által alapszerelt rendszer bekapcsolását hogy én vigyem el a balhét ha leégeti a házát!Ne sajnáld azt a kis pénzt megtérül. Nem véletlenül tanulják a szakmákat, ha fáj a hasad nem hiszem, hogy elkezded egy késsel kaszabolni hogy majd magam rendbeteszem.

2014. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!