Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A mozgásérzékelők semmilyen...

A mozgásérzékelők semmilyen anyagon (üveg, plexi, stb) nem látnak át?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy ilyen mozgásérzékelőt: [link]

Egy teraszon lévő kültéri lámpába szántam. Ilyenbe: [link]

Vásárlás előtt kicsit hezitáltam, hogy befér-e ennek a burájába. De az eladó megnyugtatott, hogy ha nem férne be visszavihetem.

Befért, éppen hogy. Ezzel szerencsére nem volt gond. Csakhogy ha rajta van a búra az érzékelő teljesen érzéketlen, nem lát át az üvegen.

Mivel a búra 6db kivehető ablaküvegből van, gondoltam az egyik lapot kicserélem nagyon vékony plexire, hátha azon átlát. De azon sem.

Van olyan anyag, amivel érdemes lenne kísérleteznem, vagy vigyem vissza?


2013. márc. 2. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A PIR rendszerű mozgásérzékelőt nem szabad olyan búrába tenni, ami "leárnyékolja" az infravörös sugarakat! Az üveg és a plexi is árnyékol.
2013. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz. Akkor létezik olyan anyag, ami átlátszó, de nem árnyékolja le az IR-t?
2013. márc. 2. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
léteznie kell, ugyanis a legtöbb érzékelőnek van egy fehér műanyag burkolata ... viszont azok az érzékelők valószínűleg úgy vannak méretezve, hogy a burkolaton keresztül is érzékelik az infra sugárzás változását
2013. márc. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul az a "fehér burkolat" ún. fresnel lencsékből áll amelyek az érzékelőre vetítik a jelet, tehát fontos szerepe van!

[link]

2013. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A PIR érzékelők semmilyen egyszerű bárki által hozzáférhető anyagon nem lát át.Mivel ez nem irányú érzékelő több irányba is kellene látni nincs rá ésszerű megoldás.

Szerintem vidd vissza és számítsák bele egy ugyanilyen lámpa árába amiben gyárilag van mozgásérzékelő(mert olyan kivitelben is van!) és cseréld le a lámpát

(vill.szer.)

2013. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] Hát sajnos itt is látszik, hogy a lámpa külső részén van az érzékelő azzal a spéci búrával!
2013. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. Akkor hétfőn visszaviszem.

A lámpát azért nem akarom kidobni. Évek óta jó szolgálatot tesz. Legfeljebb veszek hozzá egy külön álló mozgásérzékelőt és vések, szerelek egy kicsit a lámpa mellé/alá, ahogy jobban elfér.

2013. márc. 2. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!