Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mért mondják, hogy ütvefúróval...

Mért mondják, hogy ütvefúróval (nem pneumatikus, hanem mechanikus körmös tárcsás) nem lehet panel falat fúrni?

Figyelt kérdés

Van mind a kettőm. De mivel a sima ütve kisebb könnyebb, ezért nem akartam a nagy gépet kézben magammal cipelni a helyszínre.

Csak egy 6-os lyukat kellett fúrnom, amivel nagyon egyszerűen és gyorsan pár másodperc alatt megvoltam. Csodálkoztam is rajta.

Azt elhiszem, hogy aki ipari mennyiségben fúr sok és nagyobb lyukakat, annak jobb a pneumatikus. De barkács használatra néha egy-két lyukat kifúrni, szerintem ez is tökéletesen megfelel.


2013. márc. 9. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Lehet fúrni vele, de egyáltalán nem tesz jót a gépnek. Néha-néha belefér, de ha többet kell fúrni, akkor nem érdemes az ütvefúrót kínozni. Nem kel ipari mennyiség, ha csak havi 10 6-os lyukat kell fúrni, már az is megterhelő a gépnek.
2013. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Érdemes ezt a cikket is elolvasnod. Szerintem ha nem is iparilag, de szoktál betonba fúrni, a jó minőségű ütvefúró mellett célszerű tartani egy olcsó fúrókalapácsot is. Még az olcsóbb is jobban bírja (na persze nem az, ami hat-hétezer forint), mint a minőségi ütvefúró.

2013. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

Persze, valószínűleg nem teherviselő falat fúrtál, más az anyagszerkezet.

Próbálj meg egy fő tartófalat, csodálkozni fogsz :)

Én is jártam már úgy, hogy abban a lakásban amiben már fúrtam fel pár dolgot a fő tartófalra kellett volna felfúrnom valamit, nagy lendülettel nekiálltam a körmössel...

Hát a zajon kívül semmi eredmény :D Kölcsönző lett a vége..

2013. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Pontosan ahogy az ellőttem hozzászóló írta. Nem fő tartó falat fúrtál!! Simán kiröhögi a brekegős fúrógéped még "minőségi" fúrószárral is. Egyébként azért nem jó erre a feladatra mert kicsi az ütés energiája.

A legolcsóbb tacskó gazdaságos pneumatikus is fényévekkel nagyobb energiájú ütést produkál. Szerintem inkább ne erőltesd a zörgést mert nyugtalanok lesznek a szomszédok!!(én is laktam 10 évet panelban,ismerős a fíling amikor az iq fighter küzd a betonnal órákon át)

Villszer.

2013. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Párom villanyszerelő, és Hilti ütvefúró simán bírja az ipari mennyiségű betonfúrást.
2013. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Makita sem tiltakozik.
2013. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%
Aki az ezermesterben publikálta a cikket szerintem sose látott fúrógépet vagy gőzölt beton panelt. Pár helyen ír akkora eget verő hülyeséget hogy az már fáj!!!
2013. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Persze, valószínűleg nem teherviselő falat fúrtál, más az anyagszerkezet."


A ház külső fala volt, saccra jó 15 cm vastag. Ha az nem teherviselő, akkor mi az?

2013. márc. 10. 07:50
 9/14 anonim ***** válasza:
11%
Meg kell különböztetni a "panelokat" is. Van ami helyszínin zsaluzással készült,van ami valóban panel szerkezet házgyárban készült, gőzöléssel-vibrációs technológiával.Na ez elég kemény:)) Viszont ezeket is rögzítették egymáshoz(csavar-húzókengyel) és ezeket a "szerelő" nyílásokat sima betonnal kenték ki.Na ezeket valójában ki tudod brekektetni.
2013. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
~70-es években épült 3 tömbös, 10 emeletes ház. Nem zsalus, "egybeöntött", hanem elemekből összeállított ház. Hogy az elemeket milyen technológiával készítették, ahhoz ennyire nem értek. De akkor ezek szerint nekem mindig a puhábbhoz volt szerencsém. :)
2013. márc. 10. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!