Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Husqvarna 266-os láncfűrész...

Brutal D.P. kérdése:

Husqvarna 266-os láncfűrész levegő, üzemanyag beállításának pontos folyamata és adatai?

Figyelt kérdés
vettem egy 266 os t és nem az igazi a beállítása és ebben szeretnék segítséget kérni egy jobb hozzáértőtől,

2013. márc. 9. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha kétütemű,akkor csak egy általános beállítással tudok szolgálni ami motoroknál használatos,gondolom ugyan az a láncfűrészeknél is ha kétütemű.

Első lépés,picit járassad be üzemi hőmérsékletre.

Majd az alapjáratot vedd magasabbra.

A levegő csavart addig állítgatod amíg nem találsz egy olyan holtpontot ahol változik a fordulat(befeletekerve) Ha ez a holtpont megvan akkor egy negyed vagy fél fordulattal vissza majd az alapjáratot vissza tögyögősr és elméletileg kész.

2013. márc. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) a napokban meg is próbálom :D
2013. márc. 10. 15:10
 3/10 szokratesz ***** válasza:

Nos a láncfűrészednél nem ennyire egyszerű a helyzet. Három csavar van. Egy alacsony fordulat szabályzó (L jel), magas fordulat szabályzó(H jel) és az alapjárati (pillangószelep ütköző) csavar.

Ha nem sikerül akkor jelezz vissza, előkeresem fűrészem dokumentációját (HQ 281XP) abban meg van a pontos beállítási adat.

2013. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ajjhaa az nagyon jó lenne mert a délután néztem és most vettem észre h lekoptak a jelölések:( viszont az alapjárat állító csarat az könnyen kinéztem h melyik az ,de a többi kettőt azt nem tudom hogy melyik milyen mert egy gumiszerűségben van végig a karbiig, nagyon örülnék egy olyasmi dokumentumnak
2013. márc. 10. 21:21
 5/10 szokratesz ***** válasza:
2013. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szokratesz ***** válasza:
Na ezen az oldalon megtalálod a Te fűrészed kezelési könyvét is. Itt látható a képen a csavarok sorrendje is. a beállítási érték úgy látom, hogy a teljes becsavarástól vissza egy egész fordulat.
2013. márc. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szokratesz ***** válasza:

[link]



na itt Te fűrészed használati utasítása

2013. márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szokratesz ***** válasza:

ha esetleg nem tudodmegnyitni vagy nem érted akkor azért leírom:

T,L,H a csavarok sorrendje ha szemből nézed a csavarhelyeket.

L csavar teljes becsavarástól vissza egy egészet.

T csavar teljes becsavarástól vissza 3/4.


Persze legyen üzemmeleg, akkor lesz tartós.

Tapasztalatom,hogy a benzin is befolyásolja az alapjáratot. Én ilyenkor a körmömmel szoktam a "T" csavarral beállítani az alapjáratot, hogy ne álljon le, és ne is pörögjön nagyon. A másik csavarokhoz még nem nyúltam, sztem ha az egyszer be van állítva akkor később nem kell piszkálni.

Ja meg a levegőszűrő tisztasági is fontos, mert viszonylag kicsi a felülete a beszívott levegőmennyiséghez képest. Emiatt ha nagyon poros az is okozhat ingadozást. Én rendszeres használat során aponta tisztítottam, illetve cseréltem (mrt vettem egy tartalékot is anno).

2013. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a segítséget :)

nem is reméltem hogy egy ilyen remek választ ,segítséget kapok :D

én az eddigi gépeknél a megszokás az volt hogy minden 3. tank után légszűrő tisztitás, meg én szeretem tisztán tartani a gépeimet és ezért is minden nap mikor sokat az 1 tanknál többet használom akkor napi karbantartást végzek ,, remélem hálás gépet fogtam ki , eddigi használat azt mutatja hogy nem akadály neki a nagyobb fák döntése sem :):)

2013. márc. 11. 23:28
 10/10 szokratesz ***** válasza:
örülök, hogy segíthettem:)
2013. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!