Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Belső szigetelés. Van ötletete...

BRudolf kérdése:

Belső szigetelés. Van ötletetek hogy mit használjak, amivel nem ártok a falnak?

Figyelt kérdés
Panelben lakom a legfelső szinten. Mivel 4 lakás van szintenként ezért gyakorlatilag 1 közös falam van szomszéddal. Rengeteg a külső falfelület. A ház többsége nem támogatja a külső szigetelést ezért kénytelen vagyok valamilyen belső szigetelést keresni. Picit utánaolvastam és sokan nem ajánlják a belső szigetelést, mert szétfagy a fal és elporlad, penészedni fog, hőhíd keletkezik, stb. Viszont sajnos nincs jobb ötletem.

2013. márc. 21. 00:57
 1/5 Bence_ ***** válasza:

Mit tesznek ha te kívülről leszigetelteted a saját falad?

Külsőt ajánlanám.

Belülre van ilyen. [link]

2013. márc. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] Tudom mivel küzdötök és nyílván az egyedi külső falszigetelés nem megoldható! Ha már kényszerhelyzet van, akkor ajánlom a fenti céget! Már a honlapjukon is elég részletes tájékoztatást adnak, de az üzletükben is nagyon részletes felvilágosítást adnak a kérdésekkel kapcsolatban! Próbáljátok meg!
2013. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan embert, aki XPS lapokat rakott fel 3 cm vastagságban.

Az eredmény télen jó lett, de nyáron elviselhetetlenül melegedett a lakásuk. Végül klímát is szereltek.


Lásd még:

[link]

2013. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bence, sajnos azt nem engedélyezik. Városképvédelmi szabályozások, stb. Erdélyben korábban engedték, ennek az lett az eredménye, hogy pepiták lettek a házak, mert mindenki olyan színre festette a szigetelését amilyenre akarta. Ezáltal akaratlanul is Hundertwasser stílusban pompáztak a panelok. :) Egy ideje szabályozzák és azóta ott sem lehet. A többieknek is köszönöm, utánanézek az ajánlott lehetőségeknek.
2013. márc. 22. 09:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A Kőbánya-újhegyi lakótelepen is pepiták a házak. És akkor mi van.

Jobb mint a szürke betondzsungel.


A hatóságnak határozottan tedd fel a kérdést, hogy hőszigetelés a problémájuk, avagy a ház renoválása, újraszínezése?

Ha muszáj, akkor kérjetek rá építési engedélyt.

Létezik hőszigetelő alap vakolat is. Duzzasztott perlit illetve hungarocell töltőanyagú.

Pl: Weber terralit, Hypertherm.

2013. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!