Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tönkrement a franciaágyban a...

Zsu Ko kérdése:

Tönkrement a franciaágyban a rugó?

Figyelt kérdés
2,5 éves a franciaágyunk, de 1,5 éve nyikorog. Szépen fokozatosan kezdte, de mostanra minden pillanatban iszonyatosan nyikorog, aludni sem lehet rajta, annyira hangos. Hívtam ki egy kárpitost, de a 40 év tapasztalatával még sem tudott mit kezdeni. Magában a matracban lehet a gond a rugóknál, mert amikor felnyitom, akkor nincs hangja, viszont amikor ráülök, ráfekszem nagyon nyikorog. Sz.battán lakom, esetleg valaki tudna e ajánlani egy jó szakembert, vagy megoldást a problémára?

#ágyrugó
2013. márc. 22. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, ilyenek ezek a mai ágyak, már normális szexuális életet sem lehet folytatni rajtuk, mert akkor tönkremennek.
2013. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ha jól értem, akkor nem a betét belső rugóival van a baj, hanem mondjuk ágyneműtartós ágy és ennek a felfüggesztésnek köszönhető a nyikorgás!? Ha így van, akkor javaslom, hogy minden olyan felületet, ahol közvetlen érintkezés van valamilyen kenőanyaggal kellene kezelni! Azért írom ilyen relytéjesen, mert ahol fém súrlódik egymáshoz ott a zsírozás segítene, ahol a fa részek súrlódnak, ott pedig szappan, vagy viasz csökkentené a zajt! Ez persze némi "nyomozói" munkát igényel, mert biztos, hogy látszik valamilyen kopás, vagy súrlódás (fémnél kifényesedés) nyoma! Én a rugóknál kezdeném, ahol szemmel láthatóan valami összeérhet, ott megzsíroznám, ha nem kussol el akkor a fa részeket kezdeném száraz szappannal bedörzsőlni! Ahol valami csendesedés bekövetkezik, ott a baj!
2013. márc. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
Bocs! Így utólag, ha a matrac rugói érnek össze, azzal sajnos szerintem a kárpitos sem tud mit kezdeni, mert a mai ágyakban úgynevezett bonell rugók vannak, ami géppel van "össze-szőve" és ezt kézi munkával legfeljebb a rugó cseréjével lehet javítani, ami annyit jelent, hogy az egész betétet el lehet dobni! Akkor viszont a kedves gyártón kellene elverni a port, mert azért ez a meghibásodás talán kicsit korán következett be!
2013. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem kihívom újra a kárpitost, hogy alaposabban nézze meg, és ha tényleg nem tud vele mit kezdeni, akkor hívom azt a céget, akik gyártják, csak a gond, hogy felszámolás alatt vannak, és ez így bonyolítja a dolgokat. De nem hagyom magamat lerázni, hiszen sok pénzt fizettünk ezért az ágyért, hogy ilyen hamar tönkremenjen.
2013. márc. 23. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!