Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel töltsek meg egy babzsákot?

Mivel töltsek meg egy babzsákot?

Figyelt kérdés
1.osztályba megy a gyerek és kértek egy 10×15-ös babzsákot. De mit tegyek bele? Azt hallottam a bab zsizsikes lesz.
2008. jún. 12. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha babból kell a babzsák, akkor a babot, mielőtt beletennéd, tedd ki egy tálba, hogy észrevegyed. Amúgy a zsizsik a babba akkor költözik, mikor a bab még csak érik, és akkor mászkálnak ki belőle, mikor már ősszel kifejtik a hüvelyéből. Szóval ilyenkor, főleg ha bolti babot teszel bele, az nem zsizsikes már.


Ha mégis félsz a babtól, akkor szerintem mehet bele lencse, sárgaborsó, köles vagy rizs.

2008. jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

cseresznyemagot, búzát.


ez a kettö jó arra is hogy mikróba felmelegítsd és a fájos pocakra tedd, kis babáknál ajánlatos nagyon. de mindenre amire a meleg jó ez a párna kiválló. a meggy mag szerintem frankó.

2008. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És hol kapok cseresznye/meggy magot???
2008. jún. 12. 19:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig kukoricával csináljuk. Tökéletes.
2008. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Most érik a cseresznye és a meggy is... Veszel belőle, ha épp nincs otthon talonba meggyfád, és ugye a magot senki nem szereti lenyelni. :)

Azokat megmosod alaposan, hagyod kiszáradni, és mehet a zsákba.

2008. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A búza, vagy a köles tökéletes lesz bele, mert nem olyan nagy szemű. Előtte gy éjszakára érdemes betenni a fagyasztóba (kórokozók kiölése miatt), majd a sütőben ki kell szárítani, hogy ne penészedjen.
2008. jún. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha mégis félsz a babtól, akkor szerintem mehet bele lencse, sárgaborsó, köles vagy rizs."

Igaz, vagy a babot tárold egy pár napig a mélyhűtőben, és azután már biztos, hogy nem lesz zsizsikes!

2008. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A sárgaborsó tökéletes, mert nem zsizsikesedik. Óvodában dolgozom, babzsákjaink mindig bogarasodtak, már évek óta sárgaborsóval töltjük és évekig jók. De a cseresznye és meggymag is szuper, mert azt másra is használhatod (fülfájás...)
2008. jún. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Kérdés, hogy mekkora a babzsák. Ha nagy, akár polisztirol gyönggyel is meg lehet tölteni. Ezt építkezéseken lehet kapni.
2008. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Én mindig kukoricával töltöttem meg, tökéletes volt.
2008. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!