Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ragasztóval ragasztható...

Bodnár Tomi kérdése:

Milyen ragasztóval ragasztható össze 2 db 0.6mm-es alumínium lemez? Napkollektor lenne 10 cm-enként bordázva bordák, be és kifolyó nyilás és a szélei lennének ragasztva. Erös tartós hőálló de egyben olcsó ragasztó kellene. Lemez méret 200x100 cm.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szintén sörkollektor? valami nagyon hőálló ragasztó kell, én is keresem :)
2013. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] Nyílván nem két forint, de hogy működjön is meg olcsó is legyen, az igen nehéz!
2013. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sík kollektor lenne,2nm-es alu lemez.Polikarbonátból próbáltam már,20x60cm-es csinált +2 fokban kéz meleg 10 liter vizet.Csak fene nehéz ragasztani.
2013. ápr. 6. 19:37
 4/7 anonim ***** válasza:

valami szilikon alapú hőálló kellene.

talán itt találsz: [link]

de az olcsóság nem jellemző ha ilyen ragasztó kellene. rugalmasság is fontos, mert az alu hőtágulása is nagy.

2013. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Melyik működne hatékonyabban?Az alumínium lapos vagy polikarbonátból készült (sík kollektor)2nm-es felülettel abszorber festékkel kezelve,szigetelve keretben?
2013. ápr. 7. 08:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Autósboltokban lehet kapni hőálló tömítő-ragasztó anyagokat ami akár 300C fokot is kibír. Én ilyennel ragasztottam vissza a villanysütő ajtajába az üveget és évek óta bírja már, pedig sok esetben 250C fokon is használjuk.

Ilyen:

[link]

2013. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 7. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!