Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehetne kemény, műanyag...

Hogyan lehetne kemény, műanyag szerű anyagot ragasztani? (eltört gyalu fogó)

Figyelt kérdés

[link]

Van egy ilyen gyalum és a fogókája eltört..Vagyis kitört belőle egy nagy darab az aljából.

Hogyan tudnám és mivel megragasztani?

És még az élezését hogy oldhatnám meg?


2013. ápr. 14. 15:26
 1/3 TappancsMancs ***** válasza:
Tudsz mutatni képet a törésről mert az jobb lenne. A nehézsége a ragasztásnak nem is a műanyag lenne hanem hogy ennek nagyon erősen is kéne tartania. Csak meg kell ragadni azt a nyelet szóval tartania is kell. Én inkább keményfából csinálnék neki, vagy néznék neten egy nyelet és rátenném azt. Ha csak a javítása jöhetne szóba akkor attól függően hol tört el lehetőleg megfúrnám és átmenő csavarral/anyával is összefogatnám + a ragasztás pl epokittal. Hozzáteszem lehet van megfelelőbb más is mint az epokit de ez jutott eszembe.
2013. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Ismerem ezt a gyalufajtát, mondjuk nekem fából van a foggantyúja, úgy hogy nagy eséllyel keresgélhetsz a szerszámboltok honlapjain is, de valóban próbálhatod a Vaterát, vagy ha pesti vagy , akkor érdemes kinézni a használtcikk piacra is, mert ott is vannak bontott szerszámok! Élezéshez nem ártana valami finom csiszolókövet keresni és azzal felhúzni! Ha nagyobb hibák vannak az élében, akkor viszont jó lenne valami szakit keresni, akinek esetleg vizes köve is van, azzal éleztetni!
2013. ápr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ágh Ferenc ***** válasza:
Bocs! A ragasztáshoz én biztos valami kétkomponensű műgyantát használnék, azt tudom, hogy eleve keresztül megy rajta egy csavar, úgy hogy a szorítással nem lenne baj, csak vigyázz el ne csússzon!
2013. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!