Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 380/220 villanymotort 220V-ra...

380/220 villanymotort 220V-ra kötve csillagba vagy deltába kell kötni?

Figyelt kérdés
Olvastam már róla de mindenki mást mond valaki azt hogy csak csillagba valaki meg azt hogy deltába.Mi az igazság?

2013. ápr. 20. 18:52
 1/7 anonim válasza:

Deltába. Három fázis, 220 V esetén.

Egy fázis, 220 V-nál egyikbe sem, arra az esetre más kapcsolás van.

2013. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
220ra indítókondi kell hozzá 150 mikrofradá környéki 400V és ha jó helyre kötöd akkor elindul , de nagyon gyenge lesz
2013. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
mikrofarád* előző voltam
2013. ápr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyikbe se mert a fenti két kötési mód három fázisra vonatkozik.

Motor tekercselésének típusától függően több verzió is van a kötésre-alap kiválasztási pont hogy három fázisban csillag vagy delta kötésben üzemelt e.

A legáltalánosabb módokat itt látod:

[link]

2013. ápr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak: 230 Volt az csak 1 fázis. A másik, 230/400 Voltos motornak külön van 230 Voltos tekercse, és külön a 400 Voltosnak. (régen 220-380 Volt) A csak 400 Voltosat is lehet használni 230 Voltról, de csökken a hatásfoka intenzíven, és egy indító kondi kell hozzá.
2013. ápr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem szabad deltában használni!!!!!!!!!!
2013. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hello mindenki!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 380-as 1talicskás betonkeverő motorom! Szeretném 220-asra átkötni! Nagyon nem értek hozzá, de elegem lett! 1 tekercselő azt mondta, hogy megtudja csinálni, de 3héten keresztül szinte mindennap azt mondta, hogy másnap hivnak! Majd megelégeltem és elhoztam! Mig a másik 3-om tekercselő a környékemen azt mondta hogy nem erdemes vele foglalkozni! Sajnos az adatait nem tudom a motornak, lekopott a matrica! Amit tudok! 3kiállásu egy osztrák gyártmány! Gyári betonkeverő villanymotor! Aminek kétvége ugy van "sajtolva" és nem csavaros, hogy szétszedhető legyen! Mindhárom villanyszerelő azt mondta lutri neki állni, mert nem biztos h vissza össze lehet rakni! Viszont az aki azt mondta, hogy megtudja csinálni az nem emlitette hogy szét kellene szedni! Csak hogy egy kondit kell rá kötni, és lehet hogy induláskor rá kell segiteni de ha tovabbra is egy talicskás betonkeverőn lesz akkor vinni fogja, de gyengébb lesz a motor! Csak hobby célra kell a betonkeverő! Nem kömüves vagyok! Lehetséges a 3kiállás plusz egy kondival 220rol üzemeltetni? Ha igen hogyan? És mekkora kondi kell akkor hozzá? :) válaszokat előre is köszönöm!

2015. okt. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!