Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lecsiszoltam régi, rozsdás...

Lecsiszoltam régi, rozsdás kerítésemet, azt mondták rozsdamarózzam le, ezek után kell még 1x csiszolni, vagy csak le kell majd törölni azt a fehér réteget?

Figyelt kérdés

RO-55

csiszolás után(nagyon rozsdás volt) használnám a rozsdamarot

Elég ha csak át törlöm majd azt a fehér réteget, vagy ez után ismét csiszolni kell? Festés előtt. Nem igazán szeretném :-(



#ro55
2013. ápr. 25. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A fehér réteg ha megszárad vasfoszfát száraz ruhával áttörlés után festhető felesleges lecsiszolni.
2013. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ó, ez nagyon jó hír, még azt olvastam, hogy ilyenkor lemattulhat a festék, vagy ez csak akkor ha utána nincs letörölve?
2013. ápr. 26. 03:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Én leszoktam mosni hígítóval v nitróval,mert jártam már úgy,hogy átütött a fehér foltozás !!!! Vigyázni kell a rozsdamaróval.
2013. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bordó lesz egyébként majd a szine. Lecsiszoltam, lekentem maróval, holnapig már hagyom száradni, ma már nincs másra időm am se. És hígítóval hogyan, mármint milyen eljárással, egy keveset egy rongyra és úgy ? Előző kommentelő csak száraz rongyal áttörlést írt. Akkor lehet hogy higítóval fogom, de az nem fog kihatni majd a festésre ? Mert utána max 1-2 órán belül kenni szeretném, ha meg állna a szél. Ha nem tudnám festeni, akkor mondjuk pár nap után kell valamit csinálni vele, vagy ez már elég neki és mehet majd a festék rá ? Bocs, tudom, nagyon kezdő vagyok :S
2013. ápr. 26. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát száradás után szedd le a fehér malajt mindenképpen. Legjobb lenne persze inom papírral, de ezt úgyse fogod, szóval durva szivaccsal (konyhai dörzsi, vagy smirglis szivacs) menj át rajta 1x és utána denaturált szesszel töröld át, hogy portalan legyen, ezután már nyakonöntheted.
2013. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én simán le szoktam mosni vízzel és száradás után festem.
2013. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!