Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Földkábel, vagy esetleg alu...

Földkábel, vagy esetleg alu légkábel KPE csőben? Ki mit ajánl?

Figyelt kérdés
Kis nyaralóhoz, , max 4-5 Kw energia felhasználáshoz, kb.35 m távra kéne elvigyem az áramot a villanyórától. Nem kell 3 fázis sem. Ki mit ajánlana a legolcsóbb megoldásnak? Földkábel mélyre, natúran, vagy alu légkábel KPE csőben, vagy vlm más? Szívesen vennék tanácsokat még a vill. szerelőm megkeresése előtt. :D Előre is köszke a válaszokat!
2013. máj. 2. 15:19
 1/7 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
71%
Feltételezem, hogy az udvaron belül kéne mindezt megcsinálni. Akkor én a földkábelt ajánlom, akár sima gégecsőbe húzva, 60 cm mélyen.
2013. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszban csak annyi a hiba hogy földkábelt nem kell semmilyen védőcsőbe helyezni.

Én nem tartanám szükségesnek a földkábelt mert mint írtad minimális igények miatt kellene ez a beruházás és az túl drága megoldás lenne.

MbCu vagy MT kábel lépésálló(fekete) gégecsőben 60 cm mélyen tökéletes lenne-a normál fehér gégecső nem ajánlott mert mert mechanikailag is sokkal kevesebb a tűrése és nem olyan tartós mint a z erősített fekete.

És ha csak lehet ezt a megoldást ajánlom mert praktikusabb és esztétikusabb mint az udvaron végig lógó légvezeték vagy légkábel. Ha mégis ezt választod akkor az NFA légvezetéket ajánlom-egyszerű kivitelezni mert önhordó szerkezetű csak ki kell feszíteni.

Méretezésnél ilyen hosszban már figyelembe kell venni a feszültségesést is ezért kiskábelből 3x4 vagy 3x6 mm2 a jó, NFA légvezetékből a 2x16 mm2-es+helyi földelés a hiányzó 3 ér miatt.(Három fázisnál 5x4 vagy 5x6 mm2 / 4x16 mm2)

2013. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
A védőcsövet nem a kábel miatt ajánlottam, hanem az esetleges csere miatt. Dolgoztam jó pár évet az építőiparban, azóta én is mindent csőbe rakok, soha nem lehet tudni, hogy lesz-e még fejlesztés, és akkor jól jön, hogy nem kell újra ásni a 35 métert.
2013. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elnézést most látom pici baki csúszott előző válaszomba de fárasztó napon vagyok túl :)

-légvezeték esetén 2x16 mm2+helyi földelés a hiányzó harmadik ér miatt(nem 3)

-légvezetéknél három fázisnál is kell helyi földelés szintén a hiányzó földelő vezető miatt.

2013. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát tisztelt Agytörzsi kíváncsi lennék rá hogy húzol te ki 35 méter kábelt bármely védőcsőből(behúzni is elég ha nincs rajta toldás). Kíváncsi lennék hogy az építő ipar mely részén dolgoztál.

A lépésálló gégecsőről meg csak annyit hogy a talajsav és más finomságok kb 2 év alatt lebontják,mert ugye ezt falba tervezték nem a földbe. Ilyen körülmények közé a kpe vagy a betonflex cső a megfelelő.

Tisztelt kérdező.

Én személy szerint 4x16mm2-es alu földkábelt javasolnék,mert nem kell neki védőcső,ha majd 1x 3 fázist akarsz akkor sem kell kicserélni,és nem utolsó sorban nincs 500Ft métere.

Villszer.

2013. máj. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Szeretném Mindenkinek megköszönni a tanácsot, hozzászólást. A kedvenc vill. szerelős boltosom is az alu földkábelt ajánlotta, hát az győzött szavazattöbbséggel. Még gyűjtök rá...:D Hálás köszönet a közreműködésetekért!
2013. máj. 7. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha hosszútávú megoldást akarsz, és később nem akarsz bontani, akkor KPE cső, és bele MBCU kábel pl. Ha később bármikor ki akarod cserélni, vagy be akarsz húzni valamit még mellé, akkor ennek semmi akadálya. Normál gégecsövet ne használj, mert teljesen értelmetlen, úgyse fogsz áthúzni utána semmit rajta. Fekete lépésálló gégecső népbutítás... Esetleg 63-as gégecsövet használj, ha már mindenképpen gégecső. Ebből van ami kimondottan földbe való.

2013. jún. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!