Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Inverteres hegesztőből milyet...

Inverteres hegesztőből milyet otthonra?

Figyelt kérdés

Otthoni barkácsolási munkákra lenne szükségem egy inverteres bevontelektródás hegesztőre. A kérdésem az, hogy melyik márkákat kerüljem el, vagy otthoni használatra mind megfelelő? Láttam már 30ezer forinttól is, és ha az is elég, akkor nem szívesen költenék rá 2szer annyit.

Hány amperos kellene minimum?



2013. máj. 12. 18:50
1 2
 1/18 Tamás105 válasza:

[link]


Üdv! Nekem 3 éve van ilyen.

Bevált.

45.000 Ft. volt

2013. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

An pacon ami most a legjobb árértékarányú az a [link]

Nekem is ilyen van csak avisban,elégedett vagyok vele,igaz hogy made in rpc meg mikor kibontod kijön belőle a kínai levegő,de ezt nagyon letudták utánozni,Én napokat hegesztettem el vele lassan 2 éves a gép és no probléma,pedig elég sokat használom,csak nem szabad hagyni a porban.Én ezt a gépet csak ajánlani tudom!

Üdv!

Egy hegesztő

2013. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
És erősebb mit a fenti centroweld em 1300.Ezek is nagyon jó masinák de ebben a márkában jó és erős gépet akarsz venni akkor jobban ki kell nyitni a pénztárcát.
2013. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Itt pl pont azt írja valaki, hogy ne vegyen straus-t...

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


?

2013. máj. 14. 20:04
 5/18 Tamás105 válasza:

Valahogy így kezdődött: " Otthoni barkácsolási munkákra lenne szükségem egy inverteres bevontelektródás hegesztőre."

200-250 A ???? Minek?????

2013. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Tamás105!

Minek a 200-250Amper? Nos ha,picit is értenél hozzá ezek a gépek csak ami rá van írva csak bizonyos százalékát tudják teljesítenim és azt is csak 10 percig,magyarul amire 200amper van ráírva az lehet hogy max csak 160ampert ad le vagy kevesebbet.Én nagyon sok invertert kipróbáltam már és használtam a legtöbb ilyen hogy 200 amper én feltekerem maxra és látom hogy nem 200amper az mert Én dolgoztam rendes régi nagy gépeken is ami stabian tud akár 300ampert is.Meg tegyük hozzá ha netán vastagabb anyagot kell hegeszteni nem árt ha feltudod tekerni egy picit a potmétert,na meg ha sarkot hegesztesz akkor is jól jön.

Tanácsolom próbáld ki azt amit most leírok!Vegyél egy 120amperos gépet ,próbálj vele egy napot végighegeszteni úgy hogy 2mm-nél vastagabb lemezt hegesztesz,vagy legyen csak 2mm.(inverterről beszélünk ,nem trafóról)

Nos ha ezt egy nagyobb teljesítményű géppel hamarabb megcsinálod ,jobb minőségben,nem kell állandóan várnod mert felmelegszik(az ilyen 5kg gépek is egy rakás kakit érnek szerintem)

A lényeg hogy a nagyob teljesítményű gépek jobban bírják a kiképzést,nehezebben mennek tönkre és jó ha van kraft .

És mellesleg inverternél szerintem a bázikusos elektródával sokkal jobban,szebben lehet dolgozni.

2013. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tamás105 válasza:
A kérdező amit írt "BARKÁCSOLÁSI MUNKÁRA!
2013. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves Tamás!

Lehet hogy jó voltál fizikából ,de ezek szerint nem egész jó ,mert látom hogy nem érted hogy miről írtam.

Ha gondolod vegyél magadnak 120amperos gépet barkácsolásra,és majd idővel belátod hogy igazam van!

Én mindenféle géppel dolgoztam máűr és tudom hogy minimum 2

2013. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

200 amper az pont jó otthoni barkácsra,és mellesleg az hogy nem teljes maximumon használod a gépet így azt kíméled.

Még valami:Ha annyira jó vagy fizikából akkor nézd meg hogy mi van ráírva a hegesztőgépek hátuljára!!!

De most miért is sajnálsz egy olcsó 200-250amperos gépet a kérdezőtől?Mellesleg invertert normálisat csak 60ezer forint fölött veszel.Amiket azalatt árulnak,meg kicsi kis tgépekl azok mind szervizigényesek,mert állandóan elsül bennük valami.

Mellesleg hegesztő vagyok,és van olyan otthon hogy a "200" amper is kevés-de nem problémázok rajta mert megoldom több sorból.

2013. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Innen melyikeket ajánlanátok?

Pl mi az ami alá ne menjek, melyik volna tényleg jó, ha lenne kicsit több pénz, és melyik márkát felejtsem el sürgősen?

2013. máj. 18. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!