Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műanyag redőnyöm van, ha fúj...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Műanyag redőnyöm van, ha fúj a szél, akkor nem lehet odabent aludni, mert zörög, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régebben fa redőny volt, és más tájolású volt a ház is, az nem zörgött erős szélben sem. Mióta elköltöztem és felszereltek egy műanyag redőnyt, azóta nem tok aludni normálissan, ha szeles az idő este. Hogy lehetne megbuherálni a redőnyt, hogy ne zörgesse a szél?

Másik: az ablakpárkány horganyzott lemez, azt meg ha veri az eső, k.vára behallatszik, nem tok aludni megintcsak, azzal mi a teendő?



2013. máj. 14. 02:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Hát, nem tudom...

Ha én álmos vagyok, akkor akár ágyút is sütögethetnek a fülem mellett, akkor is tudok aludni...


Javaslom, hogy szeles időben húzd fel a redőnyt és akkor nem tudja rázni a szél...


Az is lehet megoldás, ha füldugót használsz alváshoz (azzal teljesen kizársz minden zajt)...

2013. máj. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Nálam csak meghatározott szélirány (északi szél) zörgeti a müa. redőnyt. Ilyenkor ha viharos szelet jósolnak, teljesen leengedem annyira, hogy minimális rések se maradjanak a lécek között, akkor nem zörgeti. Másrészt így rengeteg ablakrésen keresztül beáramló hideg ellen is megvédi a lakásomat.
2013. máj. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TappancsMancs ***** válasza:
Ahogy az előző is mondja. Ha teljesen leengeded akkor sokkal jobb lesz.
2013. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenhol műanyag redőny van. Sok ablakunk van, mind a 4 irányba. Ilyen problémánk sosem volt. Egy-egy erősebb viharban zörgeti, persze, de nem ez a jellemző.

Nem tudok tanácsot adni, max. annyit, hogy hívj egy szakember és nézesd meg vele. Lehet, hogy elbarmolták a dolgot.

2013. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Esőtől zörgő ablakpárkány: nemrég költöztünk olyan lakásba, ahol ugyanez a probléma. Egyelőre eső idején törülközőt rögzítünk rá, ettől csend lesz, de még gondolkozunk valami esztétikusabb megoldáson.
2013. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak vásárolni műfüvet, amit lábtörlőnek vagy egyéb helyen belépőnek használnak. Azt feldarabolják és a bádog ablakpárkányra ragasztják. Ebben az esetben nem hallod, amikor veri az eső.
2013. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

érdekes módon akkor is rázza a szél ha teljesen le van engedve, és akkor is ha teljesen fel van húzva...

estére nem szeretem felhúzni, mert akkor meg besüt az utcai lámpa, vagy a hold, vagy ha már süt a nap akkor az... mert ugyebár nem csak este alszik az ember hanem néha nappal is.

nálam is csak az északi szél zörgeti, mivel elfúj a fal mellett párhuzamosan, és az apró nyomásingadozás hintáztatja az ágat, akarom mondani a redőnyt...

az ablakpárkányra méretre vágott tetőcserepeket is lehet tenni, vagy kiönteni az egészet gipsszel.

2013. máj. 15. 04:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálunk még soha nem zörgött a redőny, de értettem a problémádat és kíváncsi lettem és megnéztem, nálunk mi a helyzet.

Mert ugye ha a sínben amiben mozog a redőny, ha az túl tág, akkor tud zörögni, ha meg éppen passzent, akkor megszorul benne és nem tudnád leengedni.


Nálunk (aluredőny és szúnyogháló egyben) egy kis szőrös csík fut végig a sín belső oldalán. Egy-két milliméter vastagságú szőrös valami van felragasztva, tapintásra olyan mint a bársony, vagy az egérke szőre. Szerintem ez miatt nem lötyög a sínben a redőny...

2013. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 lali az állat ***** válasza:
74%
cseréld ki a lefutót (lábakat) szőrkefésre vagy gumizottra. zörögni az is fog egy picit( a lamellák mindenképp), de sokkal kevésbé. ez kb 5-600 ft/folyóméter plusz munkadíj költséggel fog járni. én olyan "pucér" redőnyt nem is szerelek lakásba,pont ez miatt.
2013. máj. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ahol anno laktunk ez volt a gond :S

Új helyre költöztünk és régi már mállani kezdő fa redőny volt 30 réteg festékkel,de a legnagyobb szélnél se volt gond..viszont cseréltetni kellett mert nagyon nem volt jó állapotba és hát fát venni ami jó drága szóval műanyag lett mondtam a redőnyösnek,hogy úgy csinálja meg nekem ne zörögjön itt szélbe és ahogy páran írták a keretbe ilyen szőrös cucc között fut a redőny és nem zörög.

2013. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!