Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » METABO P 3000 G szivattyúról...

METABO P 3000 G szivattyúról mi a véleményetek? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 20. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek a szivattyúk -mindegy, hogy mi a nevük- egy kaptafára készülnek mint a Pedrolló, -Kínában!
2013. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A metabo egy nagyon jó márka ha nekem kellene azt vennék.
2013. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szaki_1986 válasza:

Én nem venném meg, mert egyrészt viszonylag sok energia árán lehet vele vizet szállítani, másrészt pedig bronz járókerékkel van szerelve, ami sokkal több bosszúságot okoz évek múlva, mint a műanyagnak elnevezett 'noryl' anyagú.


És persze az ára. Kb 10ezer Ft-ot adni a Metabo név miatt abszolút pénzkidobás. Annyival nem jobb.


Óriási tévhit, hogy a bronz járókerekes szivattyú hosszabb élettartammal bír.


A parasztvakítás megy a kereskedésekben : "Ezt vidd öcsém, ez kiszolgál, amíg élsz!"


A műanyag járókerék nem kopik, szemben a bronzzal, amit emiatt pár hónap múlva jóeséllyel vinni kell esztergályoshoz újraszabályoztatni, hogy ne csessze szét a tengelyt és a többi alkatrészt. A műanyagot nem kell vinni, csak sok-sok év múlva ha eltörik, akkor kicserélni és kész.


Szárazon futás esetén pedig úgyis mindkettő kipurcan.

Arra is van megoldás. Kb 8-10ezer környékén lehet kapni press-controll néven elterjedt áramlás kapcsolóval ellátott szivattyú vezérlőt, ami kellő időben leállítja a szivattyút, ha elengedi a vizet.


Megemlíteném még a járókerék árát is. A műanyag kb 3ezer, míg a bronz közel 10ezer.


A Metabo által annyira promotált 3 év garancia biztosan kiterjed sokféle meghibásodásra, de tartok tőle, hogy könnyedén kimentenék magukat a helyzetből azzal az indokkal, hogy nem volt rendeltetésszerűen üzemeltetve a szivattyú, értem itt a MEGFELELŐ minőségű vízszűrő felszerelésének elmulasztását a szívóoldalra.


Sógorommal LEO szivattyút vásároltunk. Kevesebb áramot fogyaszt, mert csak 500W-os (Metabo 800W). Viszont 60 liter vizet szállít percenként (Metabo 50L/P).

Műanyag járókerekes és mindenféle alkatrész rendelhető hozzá a kereskedésből, ahonnan beszereztük : www.mestercentrum.hu . 06-30/677-4360


Telefonon rendeltem, házhoz is szállították 1500-ért.

2014. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!