Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudhatom meg hogy a...

Honnan tudhatom meg hogy a falon festék vagy mész van felkenve? A mészre lehet festéket festeni?

Figyelt kérdés
Most vettem egy nyaralót, és nem tudom hogy festék vagy mész van-e a falon, és az előző tulaj sem tudja, mivel a szüleié volt a ház, és ők pedig meghaltak. Szóval, honnan tudhatom meg hogy mész-e vagy festék? Ha mész arra lehet festéket festeni, vagy le kell vakarni?
2008. jún. 20. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A mész egy idő után megrepedezik szerintem, de ha nem, akkor is le kell szedni a meszet a falról, glettelni, csiszolni, mert mészre nem ajánlott festeni. És ugyanez a helyet, ha festve van a felület. Mivel nem tudod, hogy milyen festékkel lett lekenve, ezért ugyanúgy le kell szedni a festéket, glettelni és csiszolni. Szerintem a legjobb megoldás, ha mindenképpen leszeditek a bevonatot, így tutira jó lesz a végeredmény.
2008. jún. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
a mész csíkosabb. ha elég sima a felület, akkor az festék, a meszet nem lehet teljesen simára kenni, sztem simán festhetsz rá, nálam is előfordult, uh igazából sok jelentősége nincs a dolognak. a festéshez vegyél hengert, sokkal gyorsabb, a plafon festéséhez meg búvárszemüveget vagy ilyesmit.. nekem rohadtul begyulladt a szemem a festéktől, tavaly egyedül komplett lakásfelújítást csináltam :)
2008. jún. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mészre rámész diszperzittel, hengerrel, akkor előfordulhat rosszabb helyeken, hogy a henger leszedi a régi meszet, és ronda lesz a felület! Érdemes lenne durva vászonnal átcsiszolni előtte, hogy lejöjjenek a lazább részek.
2008. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, amit az előttem szóló írt (hogy lejön csiszolással a lazább réteg), viszont ott marad a lyuk a helyét, amitől megint foltos lesz a felület, ha ráfestész. Ezért jó, ha gelttesz is, mert így teljesen sima lesz a fal.
2008. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Lehet diszperzitezni mészre, csak előtte menj át rajta mélyalapozóval.Ugyanúgy hengerrel vihető fel.Utána bátran festheted.
2008. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
amikor mi újítottuk fel párom szüleinek a házát, anyósom a mészbe kevert szinezőt, így nem kellett diszperziós festék pluszba. azóta sincs semmi baja a falnak
2009. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!