Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen megoldást ajánlanál...

Milyen megoldást ajánlanál tetőtéri lakás hűvösen tartásához?

Figyelt kérdés
Hővisszaverő fólia vagy klíma?
2013. jún. 16. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha van rá pénzetek, akkor klíma, de nagyon pörgeti az órát.


A tetőénél bírni kell a meleget, mert ha nincs klíma akkor nem igazán lehet hűvösen tartani.


Én azt szoktam csinálni, hogy este nyitva van az ablak nappal pedig be van csukva az ablak és le van engedve a redőny.

11 elviselhető de utána már lehet izzadni.

Ventilátorral lehet kevertetni a levegőt de csak 1-2 fokkal lesz hűvösebb. Állítólag az is hűsíti a szobát, ha egy lavórba hideg vizet engedsz és berakod a szoba közepébe. Elméletileg ahogy párolog úgy hűt egy kicsit.

2013. jún. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Klimát !!!!!!!!!!!!! A fóliát észre sem vennéd.

Nekem a klima fogyasztásom : 120m2 földszint + 60m2 padlástér. És havi 3-5 e a +. persze ha 18-ra akarod lehozni az nagyon sok.Én olyan 26 on tartom. Mert ugye nyár van. 20-ban télen is fázom.

2013. jún. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg nem árt az sem, ha rendesen hőszigetelve van az épület a tető-padlástér felőli oldalon. Leengedett redőny alap ilyenkor.
2013. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A klíma csütörtökön érkezik, a fogyasztásától nem tartok, ugyanis csak 27nm-t kell hűtenie.

2013. jún. 17. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Ok-ok, de azért óvatosan a fogyasztással, mert baromi sok áramot fogyaszt egy ilyen, több KW-ot is!! Én mértékkel használnám is figyelném a fogyasztását!!
2013. aug. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!