Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bicikli felnit hogy lehet...

Jopeti kérdése:

Bicikli felnit hogy lehet felújítani házilag? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Van egy régi Puch országúti biciklim. Picit a rozsda 1-2 helyen megkapta a felnijét és szeretném felújítani. Azt tudom, a belső guminál van egy fólja, ha ez számít. Hiába volt karbantartva sajnos már több min 20 éves bicaj de nagyon jó. Remélem megoldható

2013. jún. 20. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos először is szereld le róla a kerekeket. Majd ereszd le a gumiból a levegőt, és szedd le a gumiját, ha ez megvan akkor elkezdheted a csiszolást, javaslom először a rozsdát csiszold le, szükség esetén használj rozsdaoldót erősebb vízkőoldók is elbánnak vele egyébként. Utána az egész felnit csiszold át. Ha akarsz rá fújni védőfestéket akkor úgy csiszold hogy ilyen matt legyen, érdes és karcos mert akkor a festék jól rátapad. Lehet kapni festékboltokban khróm festéket fényeset, az nagyon jó rá. De előtte nem árt bekenni korrózió védővel, és alapozó festékkel lefújni, majd utána mehet rá a khróm festés.

Ha nem akarsz ezzel vacakolni akkor vegyél nagyon finom csiszoló papírt azzal szépen letudod csiszolni, majd polírozó filccel pedig szépen végig dörzsölöd a kicsi kezeddel, és akkor szép lesz az:)

2013. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Húú, nagyon köszönöm a gyors és pontos választ. Esetleg valami külön hasznos tanácsod arra, hogy lehet szépen fújni "itthon". Nem mondom h kamra, de garázsban fújnám, szóval azért zárt helyen. Ez is hasonlóan meg lehet oldani mint sima setéknél vagy kicsit nehezebb? Vázzal is akarok valamit kezdeni, de ha a felni jól sikerülne, azt is bevállalnám itthon:) Bár gondolkodtam rajta h szépen lecsiszolgatom itthon, aztán elviszem festőhöz, talán nem kérnek 25e ft-t mint egy kocsi elemnél. Szerrinted? De nagyon köszönöm a válaszodat!:))
2013. jún. 20. 23:34
 3/3 anonim ***** válasza:

A felnit kiválóan írta le az első. A vázhoz annyit fűznék hozzá, hogy azt én nem fényeztetném/fényezném. Én az enyémet porszóratni vittem el. Homokfúvás, porfestés (porfestés) megvolt 6e ft-ból. Ha esetleg debreceni vagy, én ide vittem:


[link]


De az egri ismerősömnek is megcsinálták 7e ftból. Annyi hátránya van, hogy összevárják a gépeket, szóval nem azonnal csinálják meg. Megbeszéltük, hogy hívnak ha vihetem, addig tudom használni a kerót. De ott is lehet hagyni náluk. Sokkal tartósabb, mint a fényezés, 2 éve csináltattam, és hál istennek még semmi nyoma.

2013. jún. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!