Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan vegyem ki az ajtóból a...

Hogyan vegyem ki az ajtóból a zárat?

Figyelt kérdés
Megszorult a zárbetét, nem tudom a kulccsal nyitni-zárni, a zár nyelve sem mozog. Szétszedtem, leszedtem a kilincset, kiszedtem a csavarokat. Már csak ki kellene húzni a zárbetétet és kijönne a zárszerkezet az ajtóból. De nem bírom kivenni a zárbetétet, nem csúszik ki. Próbáltam a kulccsal mozgatni, próbáltam kalapáccsal kiütni, fújtam WD40-et is rá, de sehogy sem jön. Mit csináljak?

2013. jún. 21. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

A kulcsot a függőleges helyzettől kb. 10 fokra balra kell elfordítani, akkor csúszik ki a zárból.

Ha nem megy akkor el kell törnöd a betétet. Két villáskulcs vagy két erős fogó, aztán két darabban kijön.

2013. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is úgy gondoltam, hogy a kulccsal próbálom forgatni a betétet és kicsúszik, de semerre nem mozdul a kulcs...
2013. jún. 21. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor most maga a betét szorult meg vagy a zárnyelv ?

Ha a betét (vagy mondjuk kopott a kulcs), akkor betolod a kulcsot majd próbáld kb. 0,5-1 mm -t ki-be mozgatni, közben le fel rázni. (Na ezt jól leírtam.)

Ha a zárnyelv akkor el kell törni a betétet. A zárnyelvet ne nagyon üsd mert belül eléggé törékeny fém alkatrészek is lehetnek benne.

2013. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megoldottam. Fúró, fúrószár. Kifúrtam a betétet, ki is jött. Mostanra szép új kulcsom van az új betéthez. Újra zárható az ajtó.
2013. jún. 22. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!