Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudom, hogy egy vas/acé...

Honnan tudom, hogy egy vas/acél alapanyag biztosan használható-e étellel érintkező (főző-) eszközök készítésére?

Figyelt kérdés
Mit keressek, ha teljesen biztosra akarok menni, hogy semmilyen egészségkárosító összetevője nincs az ötvözetnek, vagy hogy jelölik, hogy egy rozsdamentes anyag alkalmas arra, hogy élelmiszer készítéshez használják?
2013. jún. 23. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

tulajdonképpen mindegy, a rozsdától sem lenne semmi bajod. ez nem olyan, mint a réz, hogy az oxidja mérgező.


a legolcsóbb, legelterjedtebb a WNr. 1.3401, más néven a KO 33, más néven AISI 304.


kötőelem hozzá A2, ha nem nagyon akarod szétszedni, ha igen, akkor A4, mert az A2 összehegedhet vele.

2013. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mire kell? Mert ha csak magadnak, akkor az előző teljesen jól írja, de ha eladásra kell, akkor kimondottan élelmiszer ipari minősítésű anyag kell.
2013. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak magamnak (meg remélhetőleg minél több nagyon alacsony és fiatal emberkének), nagyon köszönöm a precíz adatokat!
2013. jún. 23. 17:57
 4/12 anonim ***** válasza:

"kimondottan élelmiszer ipari minősítésű anyag kell"


ja. amit írtam az az. sőt, ezt szokták "orvosi acél"-nak is nevezni.

nagy ám a porhintés, ha nem ért hozzá az ember...

2013. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"ja. amit írtam az az. sőt, ezt szokták "orvosi acél"-nak is nevezni. "


Akkor nagyon el vagy ám tévedve...


[link]

2013. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ja tényleg. WNr. 1.4301. bocsánat. a többi megnevezés jó.


(viszont az 1.3401 nem is rozsdamentes, akkor mire írtad, hogy jó? vagy tökmindegy, mit írtam, csak hozzáfűzhesd az okosságod? jó csávó vagy te is...)

2013. jún. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nyersen és érthetően.

Kemény rideg ,nem karcolható könnyen és nem fogja a mágnes.

Ezek lehetnek rozsdamentesek,savállók,titán cuccok is

2013. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

No, tegyük tisztába a kérdést!

A saválló acéloknak 3 alaptípusa van:

1 Ferrites, lágy, hegeszthető, mágnes fogja.

2 Martenzites, keményre edzhető, nem hegeszthető, mágnes fogja.

3 Ausztenites, lágy, nem edzhető, mágnes nem fogja.

A ferrites típusban nem vagyok biztos, de a martenzites, és ausztenites típust biztosan használják az élelmiszeriparban.

Martenzites típusú saválló pl. KO12, KO13 (MSZ), 1,4028, 1,4528 ( Böhler N690 Extra. Kések, darálók, extruderek anyagai.

Ausztenites típusú saválló KO33 .. KO36 (MSZ), 1,4104 stb. Tartályok, edények, pultok burkolása.

Magyarul, ha szép fényes,de nem alumínium, és nem fogja a mágnes főzhetsz benne.

Megjegyzem még, a Hatfield-acélt sem fogja a mágnes, de az nem rozsdamentes( a vasúti váltók keresztjeit készítik ilyen anyagból)

2013. jún. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem: Az ausztenites saválló acél jól hegeszthető (természetesen saját anyagával).
2013. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

....Még a Hadfield-acélt is rosszul pötyögtem be.

- Lehet, hogy ez már a kutyát se érdekli?

2013. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!