Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 3db 3mmes üveg egymás mellett...

3db 3mmes üveg egymás mellett lapjával van olyan erős mint 1 db 9mmes?

Figyelt kérdés

Csinálni akarok egy falat mibe be van építve egy üveg ablak,a másik oldalán víz lenne.

Ha nem veszek egy 9mm vastagságú üveget hanem 3db 3mm üveget rakok be akkor ott vagyok mint ha 9mm üveget tettem volna be?



2013. júl. 25. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, a 9 mm egy struktúrájú, tehát dolgozik az egész vastagság, az atomok kapcsolatban állnak. A 3 mm-es üvegek, még ha szorosan egymás mellett is vannak, nem illeszthetőek össze tökéletesen. Főleg úgy, hogy víz lesz mögötte, nem oldható meg az, hogy együtt dolgozzanak, a tömítések rugalmasak. Így a víz nyomását a legbelső üveg tartaná, ha az nem bírja, akkor az egész átadódik a következőre, majd a következőre.


9 mm-ből csináld.

2013. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

oks

azért jutott ez egyébként az eszembe mert nemrég az állatkertben láttam hogy sok helyen két vékonyabb üveg képez egy vastagot.

gondoltam biztos azért van kettő vékonyabból mert olyan erős mintha egy vastag lenne.

2013. júl. 25. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!