Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kell hivni kémény tisztitót/ja...

Trebor93 kérdése:

Kell hivni kémény tisztitót/javitót, ha a kéménynek (azbeszt) a felső pereme megsérült?

Figyelt kérdés
Ez úgy történt mikor tisztitottam a kazán füst kivezető csöveit akkor ugye kivettem a kéményből, és miután kisöpörtem a kémény nyilásnál a lerakódást, azután szokásom kipróbálni hogy milyen a kéménynek a huzatja.Meggyújtottam egy maroknyi összegyűrt papirt, és azután valahogy szokatlanul nem vitte ki a huzat a meggyújtott papirt. Begyújt a kéményben a korom, kb, fél órán át égett a kémény belseje.Ps. és a kémény a házon belül van.

2013. júl. 28. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Az azbeszt nem ég el,a hőtől nem tud megsérülni .

Az azbeszt olyan hőszigetelő anyag,amelyet a nyilt láng

nem károsít.A kályha ajtók belseje is ezzel vannak védve ,hőtől ,lángtól.

2013. júl. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De biztos lehetek abban hogy a kémény belsejében is azbeszt folytatódik majd, nem én épitettem a házat szóval nemtudom..
2013. júl. 29. 00:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Ugyanis a kémény pereme olyan szinten megsérült hogy letörött az azbeszt csőből egy darab.
2013. júl. 29. 15:11
 4/6 Sanyimester ***** válasza:
Hívd ki a kéményseprőt, bár úgyis szoktak jönni.
2013. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az azbeszt nagyon káros az egészségre, úgyhogy szerintem inkább valaki olyat hívj, aki eltávolítja! Persze az se mindegy, hogyan mérik meg előtte a káros anyagokat…itt tudsz részletesen utánaolvasni: [link]
2014. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó pacsi! Az azbeszt nem játék, ha már úgyis cserélni kell én mentesíteném az egészet az azbeszttől egy normális céggel
2015. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!