Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol, hogyan tanuljak meg...

Hol, hogyan tanuljak meg összeszerelni, megjavítani dolgokat?

Figyelt kérdés

Szeretnék tudni általános dolgokat összeszerelni, megjavítani (pl. zárak, csapok, kilincsek, mosógép, villany, stb.), de nincs kitől megtanulnom. :( Hogyan sajátíthatnám el ezeket, hogy ne legyen gond ha majd saját háztartásom lesz? Esetleg van erre szakosodó iskolaképzés is? Autodidakta meg lehet ezeket tanulni valahogyan?

24/F



2013. aug. 3. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Neten lehet találni ezermester képzéseket plusz ezekről egyenként tudsz nézni videókat leírásokat.

Én is így tanultam meg alapszinten számítógépeket javítani, meg csapok szerelését is netről lestem el.

Villanyt szerelni tudok az a szakmám meg volt is kitől megtanuljak, meg kisebb asztalosi munkákat is eltudok végezni. Zárcsere sem bonyolult csak kikapod a betétet beteszel egy másikat és kész vagy ha az egész zárat kell kicserélned csak kiszeded a csavarokat és ennyi. Ezek nem nagy dolgok. De gondolom a családban csak akad olyan ember aki ért ilyen kis dolgokhoz, gondolom nem kellett minden apróságért szerelőt hívni.

2013. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha küldsz egy e- mail címet, akkor küldök neked egy teljes mindentudó barkácskönyvet.

Üdv Bogi.

2013. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kilincseink nem működnek rendesen, s apukám sem ért hozzá hogy hogyan kéne jól megszerelni őket. Cserélni egyszer kicseréltünk egyet, dehát sokszor nem csak a zárral van a baj, hanem zárnyelvvel, meg néha nem is lehet megmondani mivel.


A barkácskönyvet nagyon köszönöm, Bogi! (Nő vagy? :) Csak azért meglepő, mert ez inkább férfi dolog szokott lenni.) E-mailem: mdrue KUKAC citromail.hu

2013. aug. 3. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Már mindenkinek elküldtem és látom csak Te maradtál ki a dologból. De bepótoltam!

Írj, ha nem kaptad meg, vagy ha megkaptad.

Igen, én barkácsolok, mert egyedül élek egy házban és nagyon nehéz egy villanykörte becsavarásához szakembert találni. Így a kert öntözőrendszerét is magyon csináltam, így 20 évesen. Minden csak addig nehéz, amíg nem tudod hogy kell csinálni. Persze egy kis kézügyesség sem hátrány.

2013. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
20 éves vagy? Gratulálok! :) És hogyan fogtál hozzá ezeket megtanulni és mennyi idő alatt? Köszi, megkaptam. :)
2013. aug. 4. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!