Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez a faanyag kb. mennyibe...

Ez a faanyag kb. mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Leszakadt az ágyunk (francia ágy), és szeretném házilag megoldani, mert új ágykeret vásárlás eléggé zsebbe nyúlós mutatvány lenne, így meg szerintem fele vagy harmad annyiból megúsznám. Ilyen faanyagra lenne szükségem, légyszi aki járatos a témában, egy körülbelüli árat mondjon, hogy mennyibe kerülne:


180cm hosszú, 4cm vastag, 20cm széles léc, 3db, fenyő

140cm hosszú, 4cm vastag, 4cm széles léc, 3db, fenyő


Köszi!



2013. aug. 5. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Köbözd ki ,és x-meg 60-70 ezerrel. Jobb tűzép telepeken van ilyen anyag,akár 1 db is adnak.
2013. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mindenképp gyalulni kell ha szép felületet akarsz.Én pont most voltam egy fatelepen.Szóval az általad leirt faanyag kb.9-10.000Ft.De ebből én nem látom milyen ágykeret jön össze.Ahol voltam ott 1,2 col vastag deszkákat adtak.Tehát másra ne nagyon számits.


Én 400x20x~5,8(2 col)cm-es faanyag 4500Ft +850Ft/m2 a gyalulás.Mivel gyalulják igy vékonyabb lesz de a gyalulás elég 3 oldalra mivel a belső oldalt a kutya se látja igy 1088Ft.Én ebből csinálom a két oldalát.A két végére elég az 1 colos.Az cakkpakk 3.600Ft.Kellenek lábak,középső merevités,ágyrácstartó szegély.Igy kb.11.000Ft lesz az anyag ácsrács nélkül.Persze kell hozzá lakk ami kb.2.500-3.000Ft.Csavarok vagy fatiplik az már filléres dolog kb.500Ft.De igy is negyedével olcsóbb,mintha a boltba megvennéd.A nyers anyagra esetleg lehet beleégetnipl. pákával akármilyen motívumot,feliratot stb.ezzel is csinosabbá tenni a keretet.

2014. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia! Azóta már megoldódott a téma, de azért köszi :) A kérdést nem egészen pontosan tettem fel, mert igazából az ágykeretnek a merevítését kellett csak megépítenem, ehhez kellett az anyag. Emlékeim szerint valahogy 8ezer ft-ból jöttem ki. Előtte recsegett, nyikorgott, ha csak ráültünk, mostmár meg se nyikkan :)
2014. márc. 7. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!