Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Napelemet szeretnék aháztetöre...

Gál István Máté kérdése:

Napelemet szeretnék aháztetöre teni kell-e valamien engedéj vagy valami?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
80-as IQ kel hozzá.
2013. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
A kell két "l".
2013. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Ráadásul a napelem nem is éri meg. Napkollektorokkal jobban járnál.
2013. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
természetesen megéri, nem kell hozzá engedély. adok-veszek órát csináltass hozzá! mennyi általában a vill. számlád?
2013. aug. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ArtArtArt ***** válasza:
0%
egedeLY
2013. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ArtArtArt ***** válasza:
19%
engedely LOL
2013. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
én normális választ kértem
2013. aug. 13. 19:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Rendben. Elnézzük neked, hogy a helyesírásod is igencsak korszerűsítésre szorul, és helyette a zöld-energiára koncentrálunk.

[link]

Nem tudjuk, milyen szolgáltatónál vagy, én az EON-nál. Ezért ezt az oldalt linkeltem be neked, mert te nem napelemet szeretnél a tetőre, hanem szeretnél létesíteni egy Háztartási Méretű Kiserőművet. Nagyon figyelmesen olvasd át a linken találhatóleírást. A weblap jobb oldalán pedig a letölthető dokumentumok vannak, például az igény bejelentését is ezen a nyomtatványon lehet megtenni.

De be kell küldeni majd az egész rendszer műszaki dokumentációját is, mert pl. természetesen ha az utcádban karbantartás miatt áramszünet van, akkor a Te napelemeid által termelt áram nem vághatja agyon az utcai karbantartókat!

A leírásban kiemelt, pirossal színezett táblázatban találod a folyamatnak a leírását, hogy mikor, mit kell tenned, és arra a szolgáltató mennyi idő alatt köteles a jogszabályok szerint reagálni.

2013. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 rupf istvan válasza:

Szerintem "többe kerül a leves, mint a hús"

Egy ilyen kültéri berendezés ki van téve az időjárás

minden változásának, télen, nyáron. Ezért annak a kialakítását gondosan meg kell tervezni, illeszteni a

meglévő szerkezetekhez, aztán karbantartani, javítgatni.stb

Tehát nem arról van szó, hogy egy drágán megvett táblát

feldrótozunk a cserépre, bekötjük a hálózatra, és használjuk az ingyen áramot. Ráadásul éjjel nem lesz áramunk, tehát belső váltó berendezéseket is ki kell építeni.

A fentiek alapján én csak nagyon tehetősnek, és még

bolondosabbaknak ajánlom !

Vanek

2013. aug. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Vanek!

Száz évvel ezelőtt a fürdőszoba volt akkora luxus, hogy csak a tehetősebbek engedhették meg maguknak. Én úgy gondolom, hogy most a XXI. században például a napelem került ebbe a helyzetbe.

Ma már egy házépítésnél nem kérdezed a fürdőszobáról, hogy mikor térül meg, hanem természetesnek veszed, hogy fürdőszoba kell, és kész. A napelemek esetében még fel-felmerül a kérdés. És valóban drága. És az inverterre valóban nincs 25 év garancia, és az a leggyengébb láncszem...

2013. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!