Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Animációs filmekbn milyen...

Animációs filmekbn milyen anyagból formázzák a kis szobrokat, amiket aztán később beszkennelnek?

Figyelt kérdés
Úgy tudom valamilyen gyanta, de az így készültekben inkább agyag- vagy gyurmaféleségnek tűnik.
2013. aug. 21. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan melyik filmre gondolsz?
2013. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eleve nem értem, hogy miért kéne bármit elkészíteni és beszkennelni, mikor mindent meg lehet rajzolni 3d rajzprogrammal. (StudioMax, Maya, Blender, stb.)
2013. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan gyakorlatilag az összes létezőre: Jurassic Park, Shrek, Karib-tenger kalózai, Madagaszkár és így tovább. A profik soha nem használnak virtuális formázást, mert azzal több hétig tartó munka után sem lesz olyan részletgazdag egy modell, mintha egy profi szobrász által készített modellt szkennelnek be. http://www.youtube.com/watch?v=brXbomOKEJg Konkrétan ezekre gondolok.
2013. aug. 21. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, én soha nem gondoltam erre, hogy így egyszerűbb lenne. És nem tudtam, hogy így készítik. Nekem valahogy könyebb programmal, mint nekiállni előtte szobrászkodni. De most én okosodtam. :)
2013. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézegettem még ilyen videókat, és mindenhol "clay" azaz agyagról beszélnek.
2013. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gyakori a számítógépes formázás is csak általában alacsonyabb kötségvetésű filmeknél, mert egy ilyen lézeres szkenner elég drága. És meg is látszik sajnos, hogy mivel csinálták. Sokkal életszerűbb egy szobor, mintha egy kockából vagy sablonalakból formázgat az ember. De ezek szerint agyag. Azt hittem valamiyen gyurma vagy műanyagfajta, mert nem néz ki agyagnak az a modell a videón. De lehet, többféle agyag is létezik. Köszönöm aválaszt!
2013. aug. 21. 22:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Gyakori a számítógépes formázás is csak általában alacsonyabb kötségvetésű filmeknél, mert egy ilyen lézeres szkenner elég drága. És meg is látszik sajnos, hogy mivel csinálták. Sokkal életszerűbb egy szobor, mintha egy kockából vagy sablonalakból formázgat az ember. De ezek szerint agyag. Azt hittem valamiyen gyurma vagy műanyagfajta, mert nem néz ki agyagnak az a modell a videón. De lehet, többféle agyag is létezik. Köszönöm a választ!
2013. aug. 21. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!