Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol lehet olcsón festéket...

Hol lehet olcsón festéket rendelni Budapesten? Valamint mindenhol másmilyen színskálát adnak? (a prospektus, amiből ki tudjuk választani)

Figyelt kérdés

Most fogjuk kifesteni a lakást, nekem egy homokszínű szoba az álmom, de ebbe a prospektusban, ami itthon van, nem találok. Bemehetek akár bármelyik festék boltba, és kérhetek egy másik színskálát? Ha lenne egy másik, amibe még több árnyalat és szín van, lehet, h nagyobb lenne rá az esély, h kikeverjét amelyiket én szeretném, nem?

És lenne egy másik kérdésem is, ami nem fért ki fentre; világosabb vagy sötétebb lesz a falon a szín, mint amit kiválasztottunk? Mindenki össze-vissza beszél körülöttem, van aki azt mondja, azért lesz világosabb, mert mikor sűrű, eleve sötétebb... van aki azt, h a falon, nagyobb területen sokkal intenzívebben hat. Most akkor melyik?

Előre is köszi a válaszokat!


2008. júl. 1. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járunk. Most hétvégén voltunk az első olyan festékboltban, ahol tényleg értettek hozzá, és tudtak is segíteni. Még márkán belül is millió verzió van. A Trilakkal kezdtük, de nem igazán tetszettek a színei (pl. amit te említettél, homok színt egyáltalán nem találtam). Ajánlották még a Supralux-ot, Dulux-ot, Tikkurila-t. Nekem perpill a Supralux a legszimpatikusabb, de nem kizár, hogy a legdrágább is. Ennek egy gyári, előre kikevert színe tetszett meg. De állítólag, ha ők kevernek egy hasonló színt, akkor olcsóbb. Az eladó szerint a falon, tömegében sötétebb lesz a szín.
2008. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat segítettél!
2008. júl. 1. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!