Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Polisztirol vágóhoz trafó?

Polisztirol vágóhoz trafó?

Figyelt kérdés

Egy ausztriai munkánál "kidobtak" egy polisztirol vágó "vázat" elektronika nélkül :( Az építkezésen adtak hozzá jó 10 méter 0,5 mm-es kanthal ellenállás huzalt, a vágóba 65 cm darabka kell , nekem egy ilyen készülék megfelelne ? : [link]

köszönöm!



2013. szept. 3. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A hirdetett táp neked kicsi teljesítményű lenne,hiszen csak 2,5A-t ad. Én már csináltam ilyen szabályozható tápot az 24V és 10A felett adott. Kellene egy állítható táp amivel kipróbálod a huzalt hogy max 24V mellett hány Ampert kér a kívánt hőfokhoz. Ha minden igaz 6.88 ohm/m az ellenállás. Ha 24V-os tápod lenne akkor 5-6 A lenne az áram felvétel.

Villszer.

2013. szept. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Ilyet lehet készen kapni , vagy "barkácsoltatni" kell ?

2013. szept. 4. 07:48
 3/4 anonim válasza:
Első lépcsőnek próbálj ki egy autó akku töltőt. Az 14-a5 volt körül ad le kb. 6 ampert.
2013. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Nekem nincsen aksi töltőm , de a garázs szomszédomét kölcsön veszem a kísérletre :)


Ez meg talán sok lenne : [link]

2013. szept. 4. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!