Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beltérre téglafalra melyik...

Beltérre téglafalra melyik megoldás a jobb, gipszkartonozás vagy vakolás? És ha igen akkor miért?

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Új, szép egyenes téglafalnál, vagy ha nem akarod leverni a régi málladozó vakolatot (pl. eladásnál) a gipszkarton a jobb. Új falra ragasztva, régi vakolatra párnafára téve ( csak akkor tovább hullik, de nem látszik). Gyorsan, kevés szeméttel lehet vele dolgozni, és jól festhető/tapétázható.


Ha régi málló vakolat, és saját használatra kell, akkor én inkább leverném az egészet, és újra vakoltatnám.

2009. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagyok szakember, csak megpróbálok logikusan gondolkodni.

Tehát: ha elég vastag lenne a fal, akkor semmiféleképpen nem raknék gipszkartont, akkor a vakolást választanám. Amennyiben közfalról beszélünk, akkor meg mindenképp. Még egy ötletem van, de ezt csak akkor lehet megcsinálni, ha a szóban forgó fal közfal, és szépen van rakva a tégla. Az utóbbi időben gyakran látni belső falakat vakolat nélkül, csak simán lefestve, de ehhez az is fontos, hogy az ily módon lefestett fal beleilljen a környezetbe.

Remélem segitettem kicsit!

2009. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Azt vedd számításba, hogy egy gipszkarton teherbírása elég kicsi, problémát jelenthet polc felszerelése vagy képek elhelyezése.
2009. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Valamint a gipszkarton sérülékenyebb.
2009. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

gipszkartontiplik tartanak erősen ,polc stb felszerelése nem okoz gondot, azért annyira nem sérülékeny


gipszkartonfal egyébként oda kell ahova kell ahova nem oda nem:) szigetelt falat lehet belőle húzni vagy álmennyezetként nem egy rossz dolog, esetleg dolgok eltakarására megfelel


de amit a kérdező említett , vakolás a részemről:)

2009. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
szerintem nyugodtan lehet gipszkartonfalat készitenni ,sokkal szebb ,gyorsabb ,gazdaságosabb,de az a lényege hogy duplán kell tenni a kartonokat akkor sokkal jobb lesz és persze lehet rögziteni mindent vanak kimondott gipszkarton rögzitö tiplik
2009. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ott lett gipszkarton fal, ahol a tégláink salétromosak voltak.És mivel nem akartuk az egész folyosót bontani, így csontra levertük, és előtétfalat raktunk elé gipszkartonból!És elárulom nagyon nagy teherbírású a gipszkarton!Nekünk a tv.nk is gipszkarton polcon van!Sőt a gardrób bepolcozása is abból van nekünk,, és nagy súlyt bír el, csak jól kell megcsinálni!
2009. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mindig gányolásnak tartottam a gipszkartonozást. Ha van rá módod, akkor vakoltass. Manapság a gipszkarton a divat, mert olcsóbb a munkadíja, és gyorsabb vele a munka. Ha magadnak csinálod, akkor a hagyományos vakolás minőségibb, tartósabb megoldás. Gondolj bele, ha pl. 10 év múlva villanyt/vizet kell szerelni. A vakolt falnál egy horonymarót végigküldenek és bedobják az új csöveket és annyi. Gipszkartonnál ezt hogy oldod meg?
2014. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még egy dolog: gyakran előfordul az előtétfalnak szerelt gipszkarton belső oldali penészedése. Én már csak ezért is kerülném...


[link]

2014. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!