Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen gép ez? Garázsban áll.

Fugethree kérdése:

Milyen gép ez? Garázsban áll.

Figyelt kérdés

Mi a neve, mire való, mi hiányzik róla?

[link]



2013. szept. 17. 22:40
 1/5 anonim válasza:
Talán egy eszterga gép és ami hiányzik róla, az a szíj ami a hajtásnál funkcionál. De igazából csak tippeltem, nem vagyok nagy barkácsoló!
2013. szept. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

olyan, mintha egy házibarkács állványos fúró lenne, de van pár megoldás rajta, ami nem teljesen tiszta.


az biztos, hogy a kar fel-le tud mozogni, a helyzetét meg a felső tekerővel lehet állítani. viszont itt az első hiba, eléggé nem hozzáférhető, inkább úgy tűnik, mintha egyszer beállítanák és aztán abban a helyzetben használnák. ami ügye egy fúrónál nem túl jó.


a lap hátul a kar végén valószínűleg azért van, hogy felfogjanak rá egy talpas villanymotort, amit aztán aztán szíjjal összekötnek az elől lévő szíjtárcsával és ez hajtja meg a fejet. ez a fej azonban nem hasonlít semmire. kúpos befogóhoz vékony, tokmánynak helyet nem látok rajta, szóval talányos a dolog.


esetleg lehet valami préselve, dörzsölve alakító, esetleg valamiféle szegecselő szerűség vagy nem tudom.


mivel foglalkozott az, akié volt?

2013. szept. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy oszlopos fúrógép akar lenni. Egyedi gyártásban.
2013. szept. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A tulaj iskolaigazgató volt, már nem él, csak ennyit tudok róla.

A rozsdát mivel lenne érdemes leszedni a mozgó alkatrészekről? (a magasságot most egyáltalán nem lehet állítani)

2013. szept. 18. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Finom csiszoló vászonnal felcsiszolni.
2013. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!