Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi tipusú fűtéscsövet mivel...

Régi tipusú fűtéscsövet mivel tudok ragasztani, toldani?

Figyelt kérdés
Valószínűleg vasról lenne szó, hegeszteni nem tudom, arra gondoltam, hogy szilikonnal hozzá ragasztom a csapot, kibírná a fűtésrendszer nyomását? (panellakásról lenne szó)
2013. szept. 18. 19:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és ha esetleg rosszul ragasztom meg, és kicsöpög a forró víz a csapból, az felgyújthatja a parkettát?
2013. szept. 18. 19:25
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

hegeszteni, cserélni lehet.

szilikonos ragasztást felejtsd el. fel nem tudja gyújtani a parkettát (ennyire buta nem lehetsz egyedül) a forró víz, de elázik és tönkremegy.

2013. szept. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Cimbi ezt te egyedül agyaltad ki vagy segítséggel? Sikerült egy szép rakás h@lyeséget összehordanod!
2013. szept. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fel, persze, mifelénk ha nem ég a fa, belöttyintünk egy vödör forró vizet a kazánba. Próbáltunk már tiszta vízzel is tüzelni, nagyon jól ég, csak kifolyik a kazánból.


Tudod, a tűzoltók is csak viccből cipelik magukkal lakástűzhöz azt a tartálynyi vizet. :)

2013. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De a tűzoltók vize hideg vagy max langyos ezért olt. Lehet ha 60-80 fokos vízzel oltanának tragédiába torkollana a tűzoltás. Egyébkén a múltkor elakartam oltani a tüzet a kazánban mert rájöttem hogy még augusztus van és felesleges volt begyujtani.Véletlen forróvizet öntöttem a tűzre ami akkorát robbant hogy 2.-fokú égési sérüléseket szereztem a kazán felrobbant a detonáció megemelte a tetőt. Szerencsére volt otthon sziloplaszt így a kazánt legalább össze tudtam ragasztani.
2013. szept. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy. Tudhatnád, hogy a kazánban a vízből 150-szeresére táguló gőz lesz. Hogy jutott eszedbe augusztusban tüzet gyújtani?
2013. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
08:31- es nek üzenem a válaszom csak poénnak szántam sajnálom hogy a többi válaszból erre nem jöttél rá.
2013. szept. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahhá, így már értem! Mindig is tudtam, hogy a sziloplaszt egy csodaszer, nemhiába készítik a fúziós erőművek belső falát is ebből :D


#6: komolyra fordítva a szót, a gőz térfogata nem 150-szerese a vízének, hanem 1700-szorosa. Vagyis egy liter vízből bő másfél köbméter gőz keletkezik, ugyanazon a hőmérsékleten (forráspont, ~100 fok C).

2013. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ragasztással kilyukadt fűtéscsövet nem lehet javitani ,legyen az bármilyen anyagból .
2013. szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁÁ Beszarok Sceptic válaszán !!!

HAHAHA !!

2013. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!