Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem tudom elzárni a melegvíz...

Nem tudom elzárni a melegvíz főcsapot, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Csaptelepet szeretnék cserélni (csöpög, néha már folyik is magától), ezért szeretném elzárni a melegvíz főcsapot.

Viszont a főcsap nem golyóscsap, mint a hidegvíznél, hanem ilyen: [link]

Volt rajta egy fekete "kupak" is, viszont miután azt rengetegszer körbetekertem eredmény nélkül, gondoltam valami nincs rendben vele, így levettem. Azóta fogóval próbálkoztam (látszik is rajta).

A felső "tüske" még mindig tekerhető, viszont úgy tűnik eredménytelenül, mert már fél órája tekerem. Alatta a forgó részt pedig már nem tudom jobban meghúzni.

A melegvíz azóta is folyik, a nyomás kicsit sem csökkent, a csöpögő csap pedig rendíthetetlenül csöpög tovább. :(

Mit tudnék még tenni, hogy el tudjam zárni a vizet? Nem szeretnék szerelőt hívni, nem úgy állok sajnos most anyagilag.



2013. szept. 21. 11:48
 1/7 acelsziv ***** válasza:
hát akkor valószínűleg tönkrement a szelep és cserélni kellene.
2013. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj ne.... Ezek szerint nincs rá mód, hogy megoldjam magam a problémát? Sajnos pont arra költöttem el a maradék pénzem, hogy egy normális csaptelepet vegyek. Nincsen rá semmilyen megoldás? :(
2013. szept. 21. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a nyáron amíg nem tudtam a komolyabb helyekre félre rakott pénzt elvonni, addig lenn a kagyló alatt lévő csappal nyitogattam a vizet, igaz nekem a hideget nem lehetett elzárni.

Először bosszankodik az ember, de hát ha nincs rá pénz, hogy megcsináltassa akkor alkalmazkodik!

2013. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 acelsziv ***** válasza:
de a mosdó alatt nincs sarokszelep?
2013. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mosdó alatt van, de sajnos a kádnál csöpög a csap. Az alatt pedig nem látok szelepet.
2013. szept. 21. 17:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Végső esetben a vízóránál is kell lennie egy főelzáró csapnak. Ha ez társasház, akkor annak is van főelzárója. Azt el kell zárni, és ezt a főcsapot tíz perc alatt ki tudod cserélni, és minden mehet tovább.
2013. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, azt hiszem ez lesz a megoldás...
2013. szept. 21. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!