Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kabátfűtés vészhelyzetre?

Kabátfűtés vészhelyzetre?

Figyelt kérdés

A téli hidegben sajnos jártam már úgy, hogy fél órát kellett várni a városi buszra, de szinte minden bezárt már a környéken (sopron) de számos olyan eset volt hogy kis híján szétfagytam mire hazaértem.


Ezt megelőzvén szeretnék egy inkább életvédelmi mint kényelmi rendszert készíteni magamnak egy 250 grammos turista gázpalackból, akváriumi szilikoncsövekből, rézcsőből, kevés vízből, és valami szivattyúból.


A rendszert úgy képzeltem el, hogy a hidegben kiveszem a táskámból a palackot, meggyújtom szépen, és egy könnyű mécsesszerű házban felmelegítene egy rézspirált, amin víz folyna át. Derékmagasságig szigetelném a kimenő csöveket talán klímacsővel (jól hőszigetelt csövek) majd onnan (talán sima akváriumi) szilikoncsőben cirkulálna a víz, a csöveket mondjuk párhuzamosan kötném 4, vagy 5 körben, lábakat, kezeket, és testet melegítene.


Számításaim szerint a palack ha nem megy teljesen maxon 24 óráig legalább képes lenne melegen tartani jól szigetelt ruha alatt, de nem vagyok teljesen képben a termodinamikai jellegzetességekkel, illetve pontosan azzal, hogy hogyan és mivel cirkuláltatom a melegvízet a rézspirálból a csövekbe.


Működne egyáltalán?


Olvastam fűthető ruhákról, akkuval 2-3 órán át bírja, de a gázpalackban kémiai elven 10x annyi energia van mint az azonos súlyú akkuban.



2013. szept. 29. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nosza, rajta. De elektromos úton ez egyszerűben megoldható.
2013. szept. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Régebben a természetes kiválasztódás kilökte a rendszerből az ilyen lekvárokat. Ma már minden életképtelen egyedet megment és életben tart az orvostudomány... Húzzál magad után kiskocsin szeneskályhát, te szerencsétlen.
2013. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
41%

zoligyerek

most shírok a röhögéstől! :DDDDDDD

2013. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Én építettem már több ilyet. Az egyik legjobban sikerült darabban elektromos fűtés volt. Kb. A4-es papír méretű, 1-2 mm vastag lapok voltak, amikben fűtőszálak voltak. Ezek előre gyártott holmik, németországból rendeltem meg őket. 2 ment a háthoz, 1-1 a kabát két szélére előre, valamint 1-1 szintén az oldalakhoz. Valamint rendeltem 2 darab hosszú, 100cm X 2-3-4cm-es darabot. Hasonló elven vághatók mint a LED szalagok. 2-2 ment a kabát mindkét ujjába. Aztán vettem 2 db kb. 4000 mAh-s modellakkut, ezeket a két belső zsebbe tettem, védve a hidegtől. Csináltam még egy egyszerű vezérlőpanelt, ez 2 kapcsolóból és egy potméterből áll, az egyik a főkapcsoló, a másik pedig a kabátujjban levő fűtőszálakat kapcsolja. A potméterrel pedig értelemszerűen szabályozom a hőmérsékletet. Negyedállásnál még a legnagyobb hidegben sem használtam, pedig fázós vagyok, így kb. 15 órát bír. Bár elég pár percre bekapcsolni, aztán a meleget tartja 1-2 óráig, utána megint be.
2013. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Magyarországon vészhelyzet? Még ha a sarkkörre készülnél. De ezt még a sarkkutatók se találták fel.
2013. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is jót röhögtem zoligyerek válaszán, de a negyedik válaszadó adta a normális választ. Egyrészt anyámnak gondoltam aki karácsonyi vásáron szokott árulni, másrészt nekem és a barátnőmnek is, téli túra esetére.


A gázpalackhoz azért ragaszkodnék még mindig, mert nagyobb szufla van benne mint az akkuban, több energiát nyomtak bele. Hatékonyabb.


Viszont az akku tölthető.

2013. szept. 29. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem egyszerűbb lenne venni egy normális kabátot? Vannak például olyan dzsekik is, amiket arra fejlesztettek ki, hogy megmásszák bennük a Himaláját, sőt akár fent is aludjanak mínusz 25-30 fokban. Abban biztosan nem fogsz fázni akkor sem, ha egy kicsit várni kell a buszra. Ha nem is feltétlenül olcsóbb, de mindenképp kényelmesebb megoldás, mint kandallót építeni a hónod alá.
2013. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Látom alakul a projekt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__4885621-s..


Még mindig a mobilitással van a baj: nem csak az, hogy szegény anyádnak egy bőrönd cuccot kellene magával cipelnie, hanem még a rendszer működtetése is bonyolult!

2013. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

drágább megcsinálni ezt a rendszert mint egy normális kabátot venni.

haverom Bp-en egy sétálóutcában árul képeslapot, szuvenírt. télen a mínusz 20ban, és nyáron plusz 40ben is. van egy csinos Columbia kabátja, sosem fázik. igaz, benne volt vagy 40 rugóban a cucc, de inkább erre költsön mint gyógyszerre.


ha ilyen barkácsmániás vagy az jó dolog, de inkább más dolgot eszkábálj, ne kabátfűtést.

2013. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jobban járnál egy sugárhajtóműre. Meleg is, haladsz is.
2013. okt. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!