Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet a legegyszerűbben...

Hogyan lehet a legegyszerűbben a kazánfüstcső melegét hasznosítani?

Figyelt kérdés

Adott egy vegyes kazán 160 mm-es füstcsővel.

Van egy 1000 literes puffertartály alsó hőcserélő csőkígyóval.

E kettő kombinációjából gondoltam kialakítani a hőhasznosítást egy esetleges rézcső spirállal a füstcsövön.

A kérdés csak az , hogy gravitációsan képes e megforgatni vagy nem főzi e túl a vizet???

Köszönöm a szakértői válaszokat.



#kazán #füstcső meleghasznosítás
2013. okt. 11. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez mennyire megvalósítható e . Ha egy kéménybe

valamit beépitesz,ami gondolom tilos is ,akkor csökkented a huzatot is .Már pedig itt akarod a kiáramló hőt vissza nyerni .A lecsökkentett távozó égéstermék ,viszont a kémény károsodását okozhatja .Szépen csapódik ki a kondenz víz,és és áztatja kéményt,vagy éppen a kémény aljában gyüű

2013. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem értetted meg a kérdést!

A kazán és a kémény közöttikb. 2méter hosszú 160mm-es acél füstcsőre tekerve képzeltem el a hőhasznosítást. (Működés közben ez a füstcső kb.150-200C° lehet) Ezt a hőt lenne jó megfogni.

Szakmailag nem tudom, hogy működne e , de például eltudnám képzelni, hogy 15-ös lágy rézcsőből kívülről feltekerni úgy kb. 20 métert és azt bekötni a puffer alsó hőcserélőjébe.

Aztán szépen vissza szigetelni mint ahogy most van.

Tehát a füst útját nem szűkítené és feltehetően kondenzvíz sem keletkezne!

Itt csupán az a kérdés, hogy képes e az öncirkulációra és, vagy nem "főzné" túl a vizet?

Nyomás emelkedés, hőtágulás, stb. szakmailag mit igényel?

2013. okt. 12. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Például füstcső hődobbal!:


[link]

2013. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de a kérdésnem csak erről szól!
2013. okt. 14. 08:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö .Szerintem te nem láttad meg a kolega válaszának lényegét . Lehütöd a füstgázt, lecsökken a huzat,vele a füstgáz höje stb.Magyarul átesel a ló másik oldalára.
2013. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Bár régi a kérdés,leírom a tapasztalataimat...

A füstcsőre tekerve(10m 12mm lágy rézcső) cca 3 órás fűtésnél sem ment fel a 120 literes hőcserélős tároló vize 40fok fölé

Aztán belülre tettem...itt már hatékonyabb volt,viszont ekkora hőnek nem jó kitenni a rezet...kicseréltem vas csőre(3 db 2colos 40 cm alul felül alul összekötve-kivezetve egy 200as kályhacsőben).

Ez egész jól működött...pár hónap múlva szétszedtem és teljesen le volt kátrányosodva...viszont a füstcsövet sosem hűtötte vissza, amit sokan reklamálnak.

Szerintem nem feltétlen éri meg a sok ráfordított idő és pénz...nem tudod hatékonyan működtetni...zárt rendszerben veszélyes, nyitottban meg körülményes. Áramszünetnél nem lesz gravitáviós keringés...pikk-pakk felforr. Lehet venni szünetmentes ups-t meg aksit cca 50ezerért. Mire kiépíted 100felett jársz...

2016. nov. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bocs...15ös rézcső volt.
2016. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!