Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanybekötésre lenne szükség...

Nagy Laci76 kérdése:

Villanybekötésre lenne szükségem a szőlőhegyemen. Földkábel vagy légkábel-milyen?

Figyelt kérdés

Szomszéd 150méterre, nála van villanyleállás légkábelről a ház előtti oszlopról.A legközelebbi EON oszlop 190méterre van (eddig tart a főhálózat). Hivatalos bekötés költsége kb:1.000.000Ft. Ötlet valami ésszerű kifizethető megoldásra? Igény csak 230V és max 3-4Kw. Talán szomszédtól almérővel?

A kettőnk között csak kaszáló van,és egy kb 35m széles akácos sáv,amin keresztül egy kb 3m széles gyalogút vezet.

Köszönöm előre is válaszukat.



2013. okt. 12. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:

2 út van, ha meg tudsz egyezni a szomszéddal akkor feketén áthúzhatod a kábelt, nyilván emberi költséggel.

A másik pl egy gázreaktor létesítése, ami nagyzoló neve lényegében egy emésztőtartálynak, primitív szekezete miatt pár százezerért termel neked akár 10-20kW-ot naponta. Hátránya, hogy idő kell míg felpörög, előnye, hogy lényegében szennyvízből és növényi hulladékból, tehát "ingyen" működik - leszámítva persze az aggregátor részét. Lopni is nehéz, mert az aggregátort magaddal tudod vinni a betontartályt meg ki viszi el? Annyi benne a buktató, hogy magadnak kell csinálni, mert hivatalos úton ha nem tesznek kereszbe akkor is iireális áron adják majd, amúgy nem bonyorult szerkezet.

2013. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szomszédból áthúzva verzió: Olcsóbb,illegális,szolgalmi jogot kell bejegyeztetni ha valaki más magánterületén megy keresztül,és nem utolsó sorban mi lesz ha a szomszéd meghülyül,esetleg meghal,új tulajdonos lesz,stb,elszámolási viták és egyebek.

EON-verzió: drágább,legális,szakszerű,saját mérőórád van,és ami a legfontosabb,hogy az előző megoldással ellentétben ez jelentősen növeli az ingatlanod értékét.

2013. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos az 1 M? Adtál már be előzetest?
2013. okt. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Reális az 1M,sajnos,de van egy harmadik út (a kutyakakiból csinált villanyt nem tekintem útnak),ez pedig nevezetesen a saját tulajdonú földkábel intézménye,ami annyit takar hogy ahol az utolsó villanyoszlop van,oda letetetsz magadnak egy villanyórát (közterületre)és onnan úgy viszed hazáig az áramot ahogyan te akarod.Te jóval olcsóbban kijössz és ez neked jó,a feszültség pedig a mért kábelen esik,ez pedig a szolgáltatónak jó.
2013. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 misi84 válasza:

Én is vásároltam egy tanyát, csak nekem 250 méterre van az oszlop. Az oszlop, és az én telkem közé benyúlik a mellettem lévő telek. Az óra szekrényt esetleg lehetne úgy az én telkem szélére tenni, hogy az esetleges szereléskor a szomszéd telkén tudják megközelíteni a Démászosok?

Nincs elkerítve, szabadon lehet járni.

Vagy milyen kritériumai vannak, hogy a dűlő út szélén lévő oszlophoz tegyék nekem le az órát?

2013. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Villanyt elsősorban közterületen vezetik,azaz út mellett,egészen a kapudig.Ha túl nagy kerülő lenne akkor szolgalmi jogot kell kérni és bejegyeztetni a közbeeső terület tulajdonosától,akkor is ha a szolgáltató viszi,akkor is ha te viszed a saját túlajdonú földkábelen.
2013. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4(6-os válaszolónak: Az nem úgy van, hogy úgy viszi magának az áramot, ahogy akarja! A szolgáltató ha nem szabványos lég, vagy földkábelt telepít, nem fogja telepíteni a fogyasztásmérőt.
2013. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!