Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudom megállapítani...

Honnan tudom megállapítani hogy hány wattos a motor ha nincs rajta semmi jelzés?

Figyelt kérdés
szerinted aszt mitől csinálja hogy mikor be indítom az ékszíjra rá kell segíteni egy picit hogy be pörögjön a fűrészlap jó ökölméretűeket úgy tudom elvágni vele hogy forgatva mert meg áll .Ez mitől van szerinted? mit érdemes nézni rajta? vagy régi a kondi meg hogy tudom megalapítani hogy hány watos a villanymotor
2013. nov. 1. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs esetleg "amper"szaga a motornak?


Tegyél fel róla 1 fotót talán valaki ráismer a tipusra.

Vagy itt nézz szét.


[link]

2013. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]



erről lenne szó

2013. nov. 1. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:
valószínű, hogy gyenge, vagy rossz a kondenzátor, ezért kell rásegíteni. de ez sztem elég kis teljesítményű, talán 1kw sincsen. mivel a megadott teljesítmény a tengelyen leadottat jelenti, így a feszültség és áramból többet számolsz ki
2013. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy lakatfogónak nevezett mérőműszerrel, körbe kell fogni a fázis vetető vezetékét, és az ki írja az áramfelvételt. Abból és a feszültségből egyszerűen kiszámolható a teljesítménye. Tehát P=U×I×cosφ tehát: áramerősség×feszültség×a fázisszög ami motor adattábláján tuti rajta van, és sosincs 1, tehát olyan 0,83 körülire tippelek.
2013. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és 4 válaszoló elfelejtetted, hogy az adattáblán lévő teljesítmény az a tengelyen leadottat jelenti, nem a hálózatból felvettet.te ezt számoltatnád ki. a tengelyen leadott (adattáblán lévő) ennél jóval kisebb.
2013. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kifelejtettem, hogy a hatásfok függ a teljesítménytől, anyagminőségtől is így olyan 50-95% közt mozog. így ha 1kw-ot számolsz ki(P=UxI), akkor talán 550W a leadott, ami fűrésznek gyenge.
2013. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5-ös, én nem a teljesítményt mondtam, hogy olvassa le, hanem a cos fi értéket, hogy kilehessen számolni a motor névleges teljesítményét! Mert attól, hogy a tengelyvégen leadja a tippem szerinti 750W-ott egy fázison az nem jelenti azt, hogy rendesen 3,2 A vesz is fel! Ezért kell rá mérni!
2013. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

értelek. de az adattáblán szereplő teljesítmény(amiről mindig beszélünk) az mindig a tengelyen leadott teljesítmény. így a képletedet ki kellene egészíteni a hatásfokkal is.

amit eddig felírtál, az a felvett teljesítmény.

többször nézve a feltett képet, az az érzésem, hogy ez egy 380V-os motor csak 230V-ra kötötték át, így meg igen gyenge. sajnos a kondi része és bekötés nem látszik, hogy gyári vagy barkácsolt e.

2013. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!