Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kazánról a kátrányosodást el...

Tom0919 kérdése:

Kazánról a kátrányosodást el lehet valahogy tüntetni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Jól befűtesz ,és leég .
2013. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Durrants be rendesen, én is azt mondom. Lehetőleg most szárazfával.
2013. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért kátrányosodik a kazán,mert nem kellő hőfokon ég el a tüzelő,így a füstből kicsapódik a kátrány .Ez nem jó a kéménynek sem.Ha át ütt a kémény falán,ezt onnét eltávolítani nem lehet.Lakáson belül ilyenkor a kéményről a vakolatot is le kell verni .

1 es voltam

2013. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, attól hogy jól begyújtasz és fölforralod a vizet, attól nem fog a kátrány leolvadni.

A kátrány előbb-utóbb "megeszi" a fémet és a kazán kilyukad.

2013. nov. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mirk ***** válasza:

Abbahagyod a vizes/gyantás fával való tüzelést.


Nekünk is kátrányosodott, végül átütött az anyag a kéményen is, sokat szívtunk vele. Azt mondtuk, jó, mostantól csak száraz fával tüzelünk (akác).

Következő télen tüzeltünk az egy éves, csontszáraz akáccal, megint kátrányos lett.

Most nyárfával tüzelünk, egy csepp kátrány sincs a kéményben, csak rendes száraz korom.

2013. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az a helyzet 2 éves fával fűtök, gondolom ki lehet száradva
2013. nov. 19. 07:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy ha hideg! a kazánt kitömöm a tálcák közét és a tűz teret lazán náddal és le spriccelem grill gyujtóval(hideg zsíroldós flakon)és meg gyujtom.amikor be gyullad az egész és meg gyullad a fellazult dzsuva óvatosan lekaparom a kazán faláról, (megvárom míg a nád égése nagyon lecsökken) és a kazán ajtó közelébe húzom ahol elég.csinálni kell hozzá egy kb 3x8 cm -es kapaszerűséget.(a tálcáknál is meg kell gyujtani és alul a hamu tér ajtót kinyitni.vigyázni kell hogy szikra ne kerüljön ki én előtte nem viszek be éghetőt a kazánházba.
2013. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!