Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezt hogyan rögzítik össze és...

Ezt hogyan rögzítik össze és hogyan szedhető szét?

Figyelt kérdés

Nemrégiben egy korábbi verzióját sikeresen szét tudtam szó szerint boxolni, az "egyenlítőjénél" szépen szétvált. A mostaninak lehet hogy kicsit másabb az anyaga, nem biztos hogy kibírná törés nélkül. Fontos lenne a sérülésmentes szétszedés, mivel át lesz átépítés a cél.

[link]

Rögzítésnél vajon összemelegítik a két féltekét, vagy ragasztót használnak hozzá?



2013. nov. 13. 16:47
 1/8 A kérdező kommentje:
*mivel átépítés lesz a cél.
2013. nov. 13. 16:49
 2/8 anonim ***** válasza:
nem pepecselnek ragasztással, ultrahanggal összehegesztik kb 1 másodperc alatt... hogy tuti ne törjön abban csak a fűrész tud segíteni... a korábbi verziónál hibás lehetett a hegesztés...
2013. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem. Mondjuk hozzátartozik a dologhoz, hogy az előzőt a tulajdonosa leejtette párszor, így -gondolom- kilazulhatott.

A fűrészt szerettem volna elkerülni mert össze is kéne majd sziloplasztozni (az előzőt remekül össze lehetett vele ragasztani víz-szigetelten) és így már nehezebb lenne.

2013. nov. 13. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha szép egyenesen végigvágod egy fémfűrész lappal, akkor össze fogod tudni utána is ragasztani sziloval... persze megpróbálhatod szétfeszíteni egy késsel, de akkor könnyen pattanhat...
2013. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az előző tulaj a régit még csavarhúzóval feszegette, de meg sem kottyant neki. :)

Ami azt illeti 1,5 mm-re be tudom dugni a körmöm a résbe. A réginél (mint valószínűleg az újnál is) belül van körben egy 1mm vastag kiemelkedő belső perem, azt hegesztették hozzá a fölső részhez amelyen pedig bemélyítés van.

Egyébként neked is van ilyen vackod, hogy tudsz a rés mibenlétéről? (Pont ezt akartam írni egyébként).

2013. nov. 14. 03:38
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem nincsen... csak gépészmérnöknek tanulok, és van róla elképzelésem, hogy hogy nézhet ki... :) továbbra is a fűrészt tanácsolom... :)
2013. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja, értem. :)

Ezt azért még megpróbálom kotyogtatni, ha nem megy akkor fűrész lesz a vége. Rossz eredmény esetén meg lesz még egy donor.. szerencsére elég akciós árban van. :D

2013. nov. 14. 19:41
 8/8 A kérdező kommentje:
Bár nehezebben, de ezt is sikerült kocogtatva szétszedni. :)
2013. nov. 15. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!